חשד לפיגוע בירושלים: תינוקת נפצעה בינוני מיידוי אבנים

אבנים יודו על רכב שעשה דרכו באזור ארמון הנציב בירושלים. תינוקת כבת שנתיים שהיתה ברכב נפצעה באורח בינוני. בני משפחתה טיפלו בה במקום וצוות של מגן דוד אדום פינה אותה לבית החולים הדסה. "היא שכבה מדממת בזרועות אמה", סיפר פרמדיק שהגיע לזירה. המשטרה פתחה בסריקות אחר חשודים

תינוקת כבת שנתיים נפצעה היום (ה') באורח בינוני-קשה לאחר שאבן הושלכה על רכב פרטי ברחוב אשר וינר, בכניסה לארמון הנציב בירושלים. כוחות צה"ל ומשטרה פתחו בסריקות אחר חשודים במעשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בני המשפחה טיפלו בתינוקת בעצמם בכניסה לשכונה והזעיקו צוות של מגן דוד אדום. הפרמדיקים שהגיעו למקום פינו את התינוקת לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים כשהיא מחוסרת הכרה.

"כשהגענו למקום ראינו תינוקת בת שנה ו-11 חודשים בזרועות אמה כשהיא עם דימום בראשה", סיפר הפרמדיק רפאל הרברסט שהגיע לזירה, "אזרחים שהיו במקום סיפרו כי היא נפגעה מאבן גדולה מאוד שפגעה ברכב".

לדבריו, ברכב מאחור היו גם שני אחיה. "הענקנו לה טיפול רפואי ראשוני", הוסיף הפרמדיק, "בדרך היא איבדה הכרה אבל הכרתה שבה אליה עד שהגיעו לבית החולים". גורמי הרפואה שהיו בשטח מסרו כי לא נשקפת לתינוקת סכנת חיים.

מחקירה ראשונית עולה כי ככל הנראה יודו האבנים מכיוונו של הכפר הפלסטיני הסמוך צור באהר. במשטרה מציינים כי החשד הוא ליידוי אבנים, אם כי נבדקת אפשרות שבקבוק תבערה הושלך מכיוונו של הכפר.

חשד לפיגוע בארמון הנציב (חדשות 2)

בחודש מרס האחרון הילדה אדל ביטון, בת ה-3, אמה ושתיים מאחיותיה נפצעו במזריקת אבנים על הרכב בו נסעו בכביש 5, סמוך לצומת אבישר שליד אריאל.

מהחקירה עלה כי האם שנהגה ברכבה הפרטי, התנגשה במשאית שנסעה לפניה, כתוצאה מיידוי אבנים מגבעה סמוכה. אחיותיה של אדל נפצעו באורח קל עד בינוני. נוסף לפעוטה, נפצעו שבעה אזרחים ישראלים.

זמן קצר לאחר האירוע, נעצרו חמישה חשודים, צעירים כבני 16-17 מהכפר חארס, שהודו בחקירתם במעורבות במעשה. בסוף חודש מאי הועברה הילדה, שנפצעה בפיגוע, לשיקום בבית לווינשטיין.