3 מבוקשים חוסלו בדרכם לפיגוע

הותר לפרסום כי כוחות הביטחון חיסלו שני פלסטינים שהיו בדרכם לבצע פיגוע בגזרת יהודה ושומרון. האירוע התרחש בעיר יטא שבנפת חברון בשעה שהשניים נסעו במכוניתם. מערכת הביטחון: סוכלה שורת פיגועים אותם תכננה החולייה. זמןר קצר לאחר מכן חוסל מחבל נוסף

מבצע מוצלח בגדה. ארכיון (AP)

כחודש לאחר שחוסל מחבל שהסתתר במערה בכפר בילעין, כוחות הביטחון הצליחו לאתר שני מבוקשים בשעה שנסעו במכונית בעיר יטא בדרום הר חברון וחיסלו אותם - כך הותר הערב (ג') לפרסום. זמן קצר לאחר התקרית, נהרג מחבל נוסף בסריקות באזור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המבוקשים חוסלו על ידי כוח מיוחד של הימ"מ ושל השב"כ. הכוח הצליח לאתר את המחבלים והחל לעקוב אחר רכבם בעיר. ככל הנראה המבוקשים היו משוייכים לחולייה סלאפית של הג'יהאד. החולייה תכננה שורה של פיגועים נגד מטרות ישראליות ונגד מטרות פלסטיניות.

המחבלים אותרו בעיר יטא (חדשות 2)

ברכבם של השניים נמצאו מטענים ואקדחים. במערכת הביטחון מציינים כי בחודש האחרון בוצעו מספר מעצרים , שהובילו למודיעין על החולייה. המידע שנאסף הוביל את כוחות הביטחון לאתר את הרכב, ובחילופי האש בין הצדדים הצליחו לוחמי הימ"מ להרוג את השניים.

על פי חקירת מערכת הביטחון, החולייה תכננה פיגועי ירי על הצירים ביהודה ושומרון נגד כלי רכב ישראלים. במהלך ההשתלטות על הרכב, לוחמי הימ"מ ירו תחילה בצמיגי הרכב בניסיון לעצור אותם, אך ברגע שהמחבלים הוציאו כלי נשק וביצעו ירי, לא הייתה ברירה לכוחות בשטח אלא לחסלם.

בחודש שעבר: מחבל חוסל במערה בכפר בילעין

בחודש שעבר חוסל מחבל שהתבצר בתוך מערה סמוך כפר בילעין. חילופי אש התפתחו במקום בינו לבין לכוחות צה"ל ובסיומם - חוסל המחבל. לא היו נפגעים מכוחות צה"ל בתקרית.

המערה בבילעין בחודש שעבר (חדשות 2)

המחבל שחוסר הוא מוחמד עסאי, ממתכנני פיגוע המטען בתל אביב במהלך מבצע עמוד ענן. עסאי היא פעיל ג'יהאד אסאלמי שישב בעבר בכלא הישראלי. מאז הפיגוע בתל אביב הוא התנהג כמבוקש והסתתר. בפעילות ארוכה ומאומצת של השב"כ הצליחו לאתר אותו, לעקוב אחריו ולשים עליו את ידם הבוקר.

האירוע התרחש לאחר שכוח מיוחד של צה"ל היה בפעילות למעצר מבוקשים. הכוח, בפיקודו של מפקד חטיבת בנימין אל"מ יוסי פינטו, ובשיתוף שב"כ, כיתר את המערה בה התבצר המחבל. החיילים קראו לפלסטיני להסגיר את עצמו - אך הוא המשיך בירי. לבסוף הוא חוסל בידי כוח ימ"מ.