שריפה גדולה פרצה בבסיס צאלים בדרום

בשעות הבוקר עלה באש מחסן ציוד רפואי באחד מבסיסי האימון הגדולים והמרכזיים של צה"ל. לא היה נפגעים בשריפה, אך קולות הפיצוץ הרבים שנשמעו במקום העלו חשש כי מדובר באש שפרצה במחסן תחמושת, וכי יהיה צורך בפינוי הבסיס. בסופו של דבר הצליחו הכבאים להשתלט על האש, והפעילות בבסיס חזרה לשגרה

שריפה גדולה פרצה הבוקר (ג') בבסיס צאלים שבדרום הארץ. לא היו נפגעים באירוע, אך שלושה צוותי הכיבוי שהגיעו למקום פעלו זמן רב בניסיון להשתלט על האש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר צה"ל נמסר כי השריפה פרצה במחסן הציוד רפואי של הבסיס, מסיבה שעדיין אינה ברורה. הכמות הגדולה של בלוני החמצן שהוחזקו במקום לצרכים רפואיים התפוצצו - דבר שהגדיל את גובה הלהבות.

"שמענו הרבה פיצוצים, לכן בהתחלה חשבנו שזאת שריפה באיזשהו מחסן תחמושת", סיפר איתן, שנמצא בבסיס במסגרת שירות מילואים לחדשות 2 Online. "ראינו עשן אפור וסמיך שפשוט כיסה כמעט את כל הבסיס. אבל לא הייתה פאניקה, והיה נראה שאין צורך בפינוי של האנשים".

בתחילה ניסו חיילי הבסיס להשתלט על האש הגדולה באמצעות צינורות מים, עד להגעתם של צוותי כיבוי אש מאזור אופקים. כעת, לאחר כיבוי השריפה, פועלים במקום חוקרי שריפות במטרה להבין מה גרם לדליקה באחד מבסיסי האימון הגדולים והמרכזיים של צה"ל.