למה צה"ל כובש את אשקלון?

כוחות של אוגדת עזה "יכבשו" בימים הקרובים את העיר הדרומית במסגרת תרגיל המדמה לחימה ברחובות עזה. התרגיל יימשך עד יום רביעי ובמהלכו תורגש תנועה ערה של כוחות וכלע רכב צבאיים. קצין בכיר: "התרגיל תוכנן מראש"

החיילים יכבשו את העיר. ארכיון (חדשות 2)

לראשונה, ייערך היום (א') תרגיל נרחב של אוגדת עזה בתוך העיר אשקלון. המטרה: תיאום בין המודיעין והכוחות המפעילים אש ו"כיבוש העיר" - שתדמה את עזה בשל המבנה האורבני שלה. התרגיל מתבצע לאור לקחים מתרגילים של אוגדות אחרות ולאור רצון של הרמטכ"ל בני גנץ לתרגל את האוגדה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התרגיל יימשך עד ליום רביעי ה-27 בנובמבר ובעיר תורגש תנועה ערה של כוחות צה"ל וכלי רכב צבאיים. בנוסף, תיתכן סגירת צירי תנועה לפרקים, בתיאום עם משטרת ישראל. כמו כן, ישמעו קולות נפץ במרחב.

במקרה של אירוע אמת יועבר מידע לתושבים על ידי כוחות הביטחון. בצה"ל הדגישו כי מדובר בתרגיל שגרתי שנקבע מראש, כחלק מגרף האימונים השנתי לשנת 2013 ומיועד לשמירה על כשירות וכוננות הכוחות.

"האוגדה מבצעת את התרגיל תוך רגישות גדולה לתשתית האזרחית בה התרגיל מתקיים", אמר קצין בכיר. "התרגיל נעשה בתיאום מלא מול כל הרשויות המקומיות - עיריית אשקלון והמועצות האזוריות, רשות הטבע והגנים ורשות העתיקות. במסגרת התרגיל ישנו מערך בטיחות שלם שעוסק בשמירה על האזור ובמניעת חיכוך עם האזרחים".

לדבריו, מדובר בתרגיל שלדי והוא עוסק בעיקר בתרגול של מפקדים בגיבוש תכניות ומימושן בשטח.

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv