הניסוי המוצלח של מערכת שרביט קסמים: "עשינו היסטוריה"

במערכת הביטחון שבעי רצון מהניסוי שנערך הבוקר במערכת ההגנה מפני טילים - שהשמידה את טיל המטרה ששוגר. בכירים במשרד הביטחון סיפרו: "הכל פעל באופן מושלם, זלגה לנו ולאמריקנים דמעה. הייתה שמחה כמו ביציע של בית"ר"

הקסם עבד: במשרד הביטחון מרוצים מהניסוי המוצלח הבוקר (ד') של מערכת ההגנה מפני טילים "שרביט קסמים" בדרום הארץ. מנהלת "חומה" במשרד הביטחון, בשיתוף הסוכנות האמריקנית להגנה מפני טילים, ביצעה ניסוי יירוט מוצלח שני בעזרת "שרביט קסמים", שכלל לראשונה הפעלה של כל מרכיבי המערכת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"שיגרנו מטרה, מערך ההגנה של שרביט קסמים עקב אחריה בדיוק כנדרש, המיירט יצא לדרך ופגע במטרה ישירות", סיפר גורם במשרד הביטחון לחדשות 2 Online. "את הפיצוץ בשמיים אפשר היה לראות, ובגדול. זלגה לנו דמעה, וגם למומחים האמריקנים שאיתנו, באירוע כה ייחודי של פגיעת ברזל בברזל. הייתה שמחה כמו ביציע של אוהדי בית"ר ירושלים".

הגורם הסביר על אופן פעולת המערכת. "המכ"מים הם העיניים של שרביט קסמים. היא יודעת ליירט טילים מגובה נמוך ועד לשולי האטמוספרה, בגובה רב. למיירט יש מאיץ רקטי ומנועים מיוחדים, והוא רואה את המטרה שלו מטווח גדול. יש לו כושר תמרון מדהים". הוא ציין כי המערכת לא תהיה מותקנת כסוללה בדומה לכיפת ברזל, אלא תוצב באתרים שונים בארץ משם תוכל להגן על כולה.

"עשינו היסטוריה היום", הודיע חגיגית ראש מנהלת מערכות הגנה מטילים ברפאל, פיני יונגמן. "פיתחנו את הטכנולוגיה של הדור הבא ואת התשתית למערכת שתיתן מענה גם לאיומים העתידיים ולא רק לאלה שקיימים היום. כל המערכות עבדו בצורה מושלמת".

ראש מנהלת חומה במשרד הביטחון, יאיר רמתי הסביר כי "מדובר במערכת שתוכל ליירט מגוון רחב של טילים - מהגראד ועד הסקאד, בכל מרחב האיומים עלינו. גם היכולות של כיפת ברזל התרחבו מאוד, וכך יהיה גם פה".

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv