גנץ על אירן: "צה"ל ממשיך לחזק יכולותיו"

הרמטכ"ל התייחס במהלך פגישה עם טירונים של הנח"ל בבקו"ם לחידוש המשא ומתן על תכנית הגרעין האירנית בז'נבה. "טוב שהעולם מתעסק בניסיון למנוע מאירן להגיע לנשק גרעיני", אמר גנץ. הרמטכ"ל אף התייחס לירי האחרון מרצועת עזה והעריך כי חמאס אינו מעוניין לדרדר את המצב

"גרעין אירני – גורם שלילי בעולם". גנץ (חדשות 2)

על רקע חידוש המשא ומתן בין נציגי אירן ושש המעצמות בז'נבה, התייחס היום (ד') הרמטכ"ל לאיום הנשקף מהרפובליקה האסלאמית: "אין ספק שאירן עם יכולת גרעינית צבאית תהיה גורם שלילי מאוד במפרץ הפרסי, במזרח התיכון ובעולם כולו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גנץ הגיע הבוקר לבסיס קליטה ומיון (בקו"ם) בתל השומר לפגישה עם הטירונים החדשים בגיוס חטיבת נח"ל. "טוב שהעולם מתעסק בניסיון למנוע מאירן להגיע לנשק גרעיני", אמר גנץ במהלך המפגש. "כמפקד הצבא, תפקידי לוודא שאנו ממשיכים לחזק יכולות רלוונטיות".

הרמטכ"ל בירך על הצלחת הניסוי במערכת "שרביט קסמים", ליירוט טילים לטווח קצר ובינוני והתייחס גם לירי אתמול מרצועת עזה. גנץ העריך בדבריו כי חמאס לא מעוניין לדרדר את המצב.

"נכה בפני התוקפנים". חמינאי (רויטרס)
שעות לפני המשך השיחות בז'נבה, שיגר מוקדם יותר היום המנהיג העליון של אירן איום לעבר ישראל ומדינות המערב. "נכה בפניהם של התוקפנים באופן כזה שלא ישכחו", אמר האייתולה עלי חמינאי, מבלי לנקוב בשמה של מדינה מסוימת, בנאום שנשא בבסיס צבאי במדינה.

"חברי צוות המשא ומתן הצרפתי לא נכנעים רק לארצות הברית, אלא כורעים ברך בפני המשטר הישראלי", המשיך חמינאי בטון התקיף. "אירן לא תיסוג כהוא זה מזכויותיה הגרעיניות". על רקע ההערכה כי הסכם בין אירן לבין שש המעצמות עשוי להיחתם כבר ב-24 השעות הקרובות, אמר חמינאי כי הוא אינו מתערב ישירות במשא ומתן המתנהל בז'נבה. עם זאת הדגיש חמינאי כי הציב "קווים אדומים" לנציגי אירן בשיחות.