צה"ל תקף ברצועה בתגובה לירי הפצמ"רים

אחרי שהבוקר נורו כמה פצצות מרגמה לעבר כוח צה"ל, שפעל בסמוך לגדר הביטחון עם רצועת עזה, תקפו הערב מטוסי חיל האוויר יעדי טרור באזור חאן יונס שבדרום הרצועה. לא דווח על נפגעים מקרב הפלסטינים

צה"ל תקף ברצועות עזה, ארכיון (AP)

לאחר שהבוקר ירו מחבלים פלסטינים כמה פצצות מרגמה לעבר כוח צה"ל, שפעל בסמוך לגדר הביטחון עם רצועת עזה, הגיעה הערב (ג') התגובה של צה"ל. חיל האוויר תקף מספר מטרות טרור באזור חאן יונס בדרום הרצועה. טרם התקבלו דיווחים מרצועת עזה על נפגעים בתקיפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מדובר צה"ל נמסר כי "צה"ל, באמצעות כלי טיס של חיל-האוויר, תקף אתר לייצור אמצעי לחימה ושתי מנהרות התקפיות בדרום רצועת עזה, וכן מוקד
פעילות טרור בצפון הרצועה. זאת בתגובה לירי תלול המסלול לעבר כוחותינו אשר פעלו בסמיכות לגדר הבוקר. זוהו פגיעות מדויקות במטרות. כל מטוסינו שבו בשלום לבסיסם".

עוד נמסר כי "צה"ל לא יסבול כל ניסיון פגיעה באזרחי מדינת ישראל ובחיילי צה"ל וימשיך לפעול כנגד כל גורם אשר מפעיל טרור נגד מדינת ישראל. ארגון הטרור חמאס הוא הכתובת ועליו האחריות".

פצצות מרגמה נורו לעבר כוח צה"ל

מוקדם יותר הבוקר נורו כמה פצצות מרגמה לעבר כוח צה"ל שפעל ליד גדר המערכת. כתוצאה מהירי נשמעה אזעקת "צבע אדום" ביישובי המועצה האזורית אשכול. לא היו נפגעים בתקרית.

תגובת חיל האוויר לירי שהתרחש הבוקר, מגיעה על רקע התחממות בגזרת רצועת עזה וחשיפת מנהרות התופת שנבנו על ידי חמאס באזור גדר המערכת. ביום חמישי האחרון תקף צה"ל באמצעות כלי טיס של חיל האוויר שני משגרי רקטות שהוטמנו במספר יעדים בצפון הרצועה.

מצה"ל נמסר כי תקיפת המשגרים התבצעה בתגובה לירי שש פצצות מרגמה שנורו לעבר יישובי הדרום באותו היום. לפני כשבועיים תקף חיל האוויר מספר מטרות בצפון רצועת עזה. גם אז הדבר התבצע בתגובה לירי רקטות לעבר יישובי הדרום ביומיים שקדמו לתקיפה.