צה"ל ערך תרגיל סייבר נרחב - הגדול ביותר מזה 5 שנים

חיילי אגף התקשוב הוקפצו באמצע הלילה לתרגיל המדמה תרחיש קיצוני במספר חזיתות. "המתורגלים נדרשו לתפעל כשל מערכתי, וכן ספיגה בעורף ודרך כך השפעה על התשתיות", הסביר בכיר במערך התקשוב. "רמת הכשירות שלנו היא גבוהה"

(תקיפה במספר חזיתות. ארכיון)

בימים אלו נערך בצה"ל תרגיל הסייבר הגדול ביותר שנערך בתחום בחמש השנים האחרונות. התרגיל מבסס את יכולותיו המבצעיות של צה"ל באופן משמעותי, כשאגף התקשוב אחראי על הפעלת מרכזי המחשוב המרכזיים, ועל ההליכים המבצעיים הבין-זרועיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יחידת ממר"ם הוקפצה באישון לילה לתרגיל המדמה תרחיש קיצוני במספר חזיתות. אנשי המחשוב של ממר"ם תרגלו את הרציפות התפקודית ואת מוכנות כלל מערכות התקשוב. בכיר באגף התקשוב של צה"ל אמר כי "במקביל, תורגלו אנשי ההפעלה שנדרשו לאיתנות ולמתן מענה רציף מקצה לקצה, סביב השעון".

"זהו תרגיל משמעותי רב ממדים, ראשון מסוגו ובהיקפו בחמש השנים האחרונות", הוסיף הבכיר. "הוא נערך בשלושה מעגלים: תרחישים ידועים מראש, גופי בקרה נמוכה ותרחישי הפתעה וכלל מערכות שגרה וחירום".

"נמשיך להכין עצמינו לכל תרחיש"

"המתורגלים נדרשו לתפעל כשל מערכתי, וכן ספיגה בעורף ודרך כך השפעה על התשתיות", הסביר הקצין. "אחד האתגרים המשמעותיים בעידן זה, הוא היכולת להבחין במהירות בין כשל מערכות לבין תרחיש אחר - גם בהקשרים קיברנטיים".

במהלך התרגיל בוצעה העברת שליטה מלאה ממרכז אחד לאחר, כלומר "דילוג" מערכות מלא, והושג היעד הנדרש - שימור הרציפות התפקודית המבצעית. "הפקנו לקחים בהקשר של שליטה ומערכות", הדגיש הבכיר. "רמת הכשירות שלנו היא גבוהה, אך נמשיך להכין את עצמינו להתמודדות עם כל תרחיש ונשמור על דריכות".

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv