מאסר לשני לוחמי גולני שהכו פלסטיני כפות

שני לוחמים בחטיבת גולני נשלחו למאסר של 6 חודשים וחצי ו-5 חודשים וחצי, לאחר שהורשעו בתקיפת פלסטיני שחדר מרצועת עזה. על פי כתב האישום, הם הכו אותו כשהוא כפות ועיניו מכוסות ואף תיעדו. פרקליטו של אחד החיילים: "מדובר באירוע קצר וישן, ללא הוכחה לנזק"

"התעללו בפלסטיני שחדר לישראל". אילוסטרצי (דובר צה"ל)

שני לוחמים בחטיבת גולני נשלחו היום (ג') למאסר, לאחר שהורשעו בתקיפת עציר פלסטיני לפני כשנה וחצי. על פי גזר הדין שניתן לשניים בבית הדין הצבאי ביפו, אחד מהם - סמ"ר י' - נשלח לשישה חודשי מאסר וחצי ועל השני - רב"ט מ' - נגזרו חמישה חודשי מאסר וחצי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההרשעה וגזר הדין ניתנו במסגרת הסדר טיעון, לאחר ששני הנאשמים הודו בעבירה שעניינה תקיפה בנסיבות מחמירות.

על פי הודאתם, בליל 11 במאי 2012 תפס כוח מגדוד 51 של חטיבת גולני פלסטיני שחדר לתחומי ישראל מכיוון רצועת עזה. הפלסטיני נלקח לחדר במחנה יפתח, סמוך לגדר הביטחון, והושם תחת שמירה של חיילי הגדוד. שני הנאשמים ושני חיילים נוספים, כולם לוחמים בגדוד, נכנסו למחרת לחדר שבו שהה הפלסטיני והחליטו להכות אותו, תוך כדי שהם מתעדים את האירוע במצלמת הטלפון הנייד. לאורך כל ההתרחשויות היה הפלסטיני כפות ועיניו מכוסות.

במעמד הגשת כתב האישום, לפני כחודש וחצי, אמר התובע הצבאי כי "הנסיבות המחמירות בעיקרן הינן ביצוע המעשים בצוותא בעוד שהקורבן כפות ומכוסה עיניים". הוא הוסיף כי מעשי הנאשמים תוכננו מראש ותועדו. במקביל להגשת כתב האישום, נעצרו החשודים ובית הדין קיבל את בקשת התביעה הצבאית לעצור אותם לתקופה קצובה נוספת. באשר לשני המעורבים הנוספים, שהשתחררו משירותם הצבאי, צפוי להיקבע שימוע לפני הגשת כתב אישום.

סנגורו של רב"ט מ', עו"ד בני קוזניץ, אמר לחדשות 2 כי "אנחנו לא מקלים ראש בחומרת העבירה. עם זאת, מדובר באירוע קצר וישן, ללא תלונה, ללא הוכחה לנזק כלשהו. הנאשם העדיף לסיים את ההליך ולחסוך בזמן שיפוטי יקר".

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv