צפו: כך סוכלה הברחת אמצעי לחימה לרצועת עזה דרך הים

בפעילות משותפת של חיל הים ושל שירות הביטחון הכללי נתפס כלי שיט שעשה את דרכו מסיני לרצועת עזה. על סיפון הספינה נעצרו שלושה חברים בזרוע הצבאית של חמאס שסיפרו כי הבריחו חומר גלם לייצור רקטות ופצצות מרגמה. כך זה נראה

הותר לפרסום כי בפעילות משותפת של חיל הים ושירות הביטחון הכללי סוכל בחודש שעבר ניסיון של הזרוע הצבאית של חמאס להבריח אמצעי לחימה לרצועת עזה דרך הים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כוחות חיל הים עצרו כלי שיט מנועי שעשה את דרכו מסיני לרצועת עזה בשעות הבוקר המוקדמות ב-19 בינואר. כלי השיט הוביל פיברגלס נוזלי לרצועת עזה, המשמש חומר גלם לייצור רקטות ופצצות מרגמה.

על סיפון הספינה נתפסו שלושה תושבי רצועת עזה ובחקירתם בשב"כ מסרו הנחקרים מידע רב אודות ציר ההברחות הימיות מרצועת עזה לסיני. הנחקרים העידו על השימוש שעושה הזרוע הצבאית של חמאס בדייגים ובמבריחים ומסרו בין היתר מידע על הברחות קודמות של אמצעי לחימה לרצועה ועל הברחות מתוכננות בעתיד.

ארכיון (דובר צה"ל)

מהחקירה עלה עוד כי במסגרת ההברחות הימיות פועלת הזרוע הצבאית של חמאס גם להברחת מוצרים אזרחיים לצורך מכירתם ברווח לתושבי עזה, ושימוש בכספי הרווח לפעילות הזרוע.

מהשב"כ נמסר כי בתקופה האחרונה חמאס משקיע מאמצים רבים לביצוע הברחות ימיות לתוך רצועת עזה, בין היתר בשל פעילות כוחות הביטחון המצריים למניעת הברחות דרך מנהרות בין סיני לרצועה. היום הוגש נגד שלושת הנחקרים כתב אישום בבית המשפט המחוזי בבאר שבע. כתב האישום ייחס להם בין היתר עבירות ביטחוניות.