עמידרור: "ישראל מסוגלת לתקוף לבדה באירן"

ראש המטה לביטחון לאומי לשעבר יעקב עמידרור, התייחס בריאיון ל"פייננשל טיימס" לאפשרות כי ישראל תתקוף באירן ואמר כי "ישראל מסוגלת לעשות זאת לבדה". "חיל האוויר מתכונן זה זמן רב בטיסות ארוכות טווח", ציין עמידרור. "אם ישראל תתקוף - היא תשתק את תכנית הגרעין לזמן ממושך"

"לא זקוקים לרשותו של אף אחד". עמידרור (חדשות 2)

"ישראל מסוגלת לשתק את מתקני הגרעין של טהרן לזמן ממושך מאוד" - כך אמר אמש (א') ראש המטה לביטחון לאומי לשעבר - אלוף במיל' יעקב עמידרור - לעיתון "פיננשל טיימס". לדברי עמידרור, שרק לאחרונה פרש מתפקידו, לישראל ישנה יכולת לתקוף לבדה באירן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אנחנו לא זקוקים לרשותו של אף אחד", אמר עמידרור בריאיון. "אנחנו מדינה עצמאית. יש לנו ריבונות משלנו. אם ישראל תעמוד במצב בו עליה להגן על עצמה - ישראל תעשה זאת".

לטענת עמידרור, חיל האוויר מתכונן זה זמן רב לתקיפה אפשרית באירן, באימונים של טיסות ארוכות טווח. "חיל האוויר מתאמן על טיסות ארוכות מאוד", ציין עמידרור. "את הטיסות אנחנו מבצעים בכל רחבי העולם.

בריאיון שהעניק אתמול לרשת CNN, התייחס ראש הממשלה נתניהו לאפשרות כי שש המעצמות יחתמו לבסוף על עסקה עם אירן על תכניתה הגרעינית ואמר כי "הצעת המעצמות לאירן היא עסקה גרועה ביותר".

לדברי נתניהו הקלה בסנקציות על כלכלת הרפובליקה האסלאמית תשגר מדינות וחברות ברחבי העולם להיאבק על השקעות במדינה, בשעה שכוונת טהרן לייצר נשק גרעיני לא תיפגע.