תיעוד: רגעיו האחרונים של סמל תומר חזן ז"ל

כחודשיים לאחר שנרצח על פי האישום על ידי נידאל עמאר, שוהה פלסטיני בלתי חוקי שעבד עמו במסעדה בבת ים, נחשף תיעוד ממצלמת אבטחה במרכז קניות בשטחים, שבו נראה חזן כשהוא מובל אל שטחי הרשות הפלסטינית - שם נרצח. כך זה נראה

לאחר שהוגש כתב האישום נגד נידאל עמאר, תושב הכפר בית אמין בשומרון, בגין חטיפת ורצח החייל תומר חזן ז"ל לפני כחודשיים, נחשף היום (א') תיעוד מצלמות אבטחה בכביש הסמוך לכפר, שבו נראים השניים כשהם יורדים ממונית וחוצים את גדר הביטחון הפרוצה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מצלמת האבטחה שהותקנה במרכז קניות סמוך הצליחה לתעד את החייל תומר חזן ואת נידאל עמאר, שוהה בלתי חוקי שעבד יחד עמו במסעדה בבת ים כשהם נכנסים לתוך שטח הכפר ונעלמים.

ביום חמישי האחרון הואשם עמאר ברצח של חזן. "אני רוצה עסקת שליט 2", אמר אחיו, כך לפי כתב האישום, והראשון נאשם כי עשה כמצוותו. מכתב האישום עולה כי האח, נור עמאר, המרצה עונש מאסר בכלא בישראל בגין פעילות טרור, ביקש מאחיו נידאל לחטוף חייל כדי שישמש כקלף מיקוח לשחרורו מן הכלא הישראלי.

 נור הנחה את אחיו לחטוף חייל ולהסתירו במערה, אך הדגיש כי עליו להחזיקו בחיים לשם ביצוע עסקה עתידית לשחרורו. עם זאת, הדגיש בפניו כי במקרה של קושי בהחזקתו ייתכן וייאלץ להרוג את החייל ולסחור בגופתו. עוד צוין, כי לשם הוצאת התכנית אל הפועל ביקש האח הכלוא את עזרתו של בכיר הפתח מרואן ברגותי, אך זה סירב.

תומר חזן ז"ל (פייסבוק)

החייל התחנן על חייו

עוד מגולל כתב האישום כיצד פיתה נידאל את חזן להגיע עמו לשטחים, שם רצח אותו. כשהיו השניים בדרכם לכפר אמין, התקשר נידאל לאח שלישי, סלאם, ועדכן אותו ש"הכבש אצלו" וכי הם בדרכו אליו. לאחר שנפגשו עימו, נסעו השלושה יחד לבית נטוש סמוך לכפר.

זמן מה לאחר ששהו במבנה עזב אותם סאלם לדקות ספורות, ואז חזר כשהוא מחופש לאיש ביטחון פלסטיני רעול פנים וצעק לחייל שיזדהה בפניו. לאחר מכן כפת את ידיו באזיקון פלסטיק וכיסה את עיניו.

נאשם ברצח. נידאל עמאר (שב"כ)

לאחר מכן הובילו שני האחים את החייל למטע זיתים באזור, שם כרך נידאל את חגורתו של אחיו סביב צווארו של חזן וחנק אותו למוות בעוד זה צועק: "שחררו אותי! אני חייל, לא ידעתי שאסור לבוא לפה, לא אחזור יותר". לאחר שווידאו כי אינו נושם עוד נטלו השניים מחזן את מסמכיו האישיים והשליכו את גופתו לבור מים וכיסו אותה באבנים.