לאחר הרצח: מג"ב עצר 71 שב"חים בצפון

על רקע הפיגוע בעפולה בו נרצח החייל עדן אטיאס על ידי נער פלסטיני, שוהה בלתי חוקי, עצרו הלילה כוחות מג"ב 71 שוהים בלתי חוקיים באזור הצפון. רובם יוחזרו לשטחי הרשות הפלסטינית, השאר יובאו להארכת מעצר

מעצרי שב"חים. ארכיון (AP)

במבצע משטרתי שנערך הלילה (ו') נעצרו בצפון 71 שוהים בלתי חוקיים שלנו במבנים ארעיים.67 מהם יוחזרו לשטחי הרשות הפלסטינית, השאר יובאו להארכת מעצרם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך המבצע בוצעו חיפושים בעשרות מבנים ובשטחים חקלאיים בהם הסתתרו השב"חים - בעיקר בשפרעם, כפר מנדא, שיבלי, טורעאן, עילוט והר יונה.

במשטרה אומרים כי פעילות זו תימשך בימים הקרובים, בהמשך להנחיית מפקד המחוז הצפוני ניצב רוני עטיה בישיבת הערכת מצב אותה קיים מיד לאחר הפיגוע בעפולה, אותו ביצע נער פלסטיני, שוהה בלתי חוקי.

בית הדין הצבאי האריך אתמול ב-15 ימים את מעצרו של המחבל החשוד בביצוע פיגוע הדקירה, במהלכו נרצח החייל עדן אטיאס ז"ל. הדיון בעניינו של המחבל התנהל בדלתיים סגורות וצו איסור פרסום הוטל על פרטי חקירת הפיגוע.

עדן אטיאס ז"ל (פייסבוק)

בעקבות הפיגוע, ערך צה"ל מספר פשיטות בכפרים ביהודה ושומרון. שלשום פשט כוח צה"ל על הכפר ביר אל באשה, הנמצא בפאתי ג'נין, ממנו יצא המחבל שדקר למוות החייל עדן אטיאס ז"ל בתחנה המרכזית בעפולה. הפלסטינים דיווחו כי במהלך הפשיטה עצר הכוח את אביו של הדוקר, אחיו ובני דודו, ואף נאסף מידע לצורך המשך החקירה.

בערבו של אותו היום שבו נדקר למוות החייל עדן אטיאס, שב המחבל אל זירת האירוע ותושאל על ידי חוקרי המשטרה. החשוד הוכנס על ידי השוטרים אל האוטובוס שבו בוצעה הדקירה וגבו ממנו עדות בכל הקשור למה שהתרחש. במהלך העדות הדגים כיצד ביצע את הרצח בעזרת סכין.