נתניהו: "לא מתרשם מהדיווחים על בלימת תכנית הגרעין"

בנאום שנשא במהלך כנס של הסוכנות היהודית התייחס ראש הממשלה לדוח הרבעוני של הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית, שלפיו אירן בלמה את הרחבת תכנית הגרעין שלה. "אינני מתרשם מהדוח", הדגיש נתניהו, "לאירן יש מספיק מתקנים וצנטריפוגות על מנת לייצר חומר בקיע"

"לא מתרשם מהדיווחים". רה"מ נתניהו (רויטרס)

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הערב (ה') בביטול לדוח הרבעוני שפרסמה הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית (סבא"א), ולפיו בלמה אירן את ההרחבה המתוכננת של תכנית הגרעין שלה. בכנס של הסוכנות היהודית אמר נתניהו: "אינני מתרשם מהדיווחים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אירן לא הרחיבה את מתקני הגרעין שלה מכיוון שהיא אינה צריכה לעשות זאת", אמר נתניהו. "יש להם מספיק מתקנים ומספר צנטריפוגות לפתח ולייצר את החומר הבקיע שמצוי בליבת פצצת האטום".

האטה משמעותית בהעשרת האורניום. ארכיון (רויטרס)

הדוח של סבא"א מכיל מידע מסוג שהסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית אינה נוטה לדווח באופן רגיל. על פי הדוח, בשלושת החודשים האחרונים התקינה אירן ארבע צנטריפוגות בלבד בכוריה הגרעיניים לעומת 1,800 צנטריפוגות שהותקנו לפני מספר חודשים - טרם עלייתו של רוחאני לשלטון.

כמו כן קובע הדוח כי אירן רחוקה מהקו האדום אותו שרטט ראש הממשלה נתניהו. לפי הנתונים ברשות אירן 196 קילוגרם של אורניום מועשר, לעומת 250 קילוגרם של אורניום - הרף העליון אותו הציב נתניהו כאזהרה.