אישום: האח ביקש "רוצה שליט 2", תומר חזן נרצח

כתב אישום הוגש בפרשת רצח וחטיפת החייל תומר חזן. לפי האישום, ביקש אחיו של נידאל עמאר, שיחטוף חייל כקלף מיקוח לשחרורו. הנאשם פיתה את החייל שעבד עמו ושכנע אותו לנסוע לאזור ביתו. "הכבש איתי", אמר לאח אחר וחנק את החייל למוות

תומר חזן ז"ל (פייסבוק)

כתב אישום הוגש היום (ה') בבית המשפט הצבאי בשומרון נגד נידאל עמאר, תושב קלקיליה, בגין חטיפת ורצח החייל תומר חזן ז"ל לפני כחודש וחצי. לפי האישום, חטף הנאשם את החייל ורצח אותו כדי לשחרר את אחיו המוחזק בכלא ישראלי. "אני רוצה עסקת שליט 2", אמר האח ונידאל עמאר נאשם כי עשה כמצוותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מכתב האישום עולה כי האח, נור עמאר, המרצה עונש מאסר בכלא בישראל בגין פעילות טרור, ביקש מאחיו נידאל לחטוף חייל כדי שישמש כקלף מיקוח לשחרורו מן הכלא הישראלי.

על פי כתב האישום הנחה נור את אחיו לחטוף חייל ולהסתירו במערה, אך הדגיש כי עליו להחזיקו בחיים לשם ביצוע עסקה עתידית לשחרורו. עם זאת הדגיש בפניו כי במקרה של קושי בהחזקתו ייתכן וייאלץ להרוג את החייל ולסחור בגופתו. עוד צוין, כי לשם הוצאת התכנית אל הפועל ביקש האח הכלוא את עזרתו של בכיר הפתח מרואן ברגותי, אך זה סירב.

המסעדה שבה עבדו החייל ורוצחו (חדשות 2)

עוד מגולל כתב האישום כיצד פיתה נידאל את חזן להגיע עמו לשטחים, שם רצח אותו. כשהיו השניים בדרכם לכפר אמין, התקשר נידאל לאח שלישי, סלאם, ועדכן אותו ש"הכבש אצלו" וכי הם בדרכו אליו. לאחר שנפגשו עימו, נסעו השלושה יחד לבית נטוש סמוך לכפר.

זמן מה לאחר ששהו במבנה עזב אותם סאלם לדקות ספורות, ואז חזר כשהוא מחופש לאיש ביטחון פלסטיני רעול פנים וצעק לחייל שיזדהה בפניו. לאחר מכן כפת את ידיו באזיקון פלסטיק וכיסה את עיניו.

לאחר מכן הובילו שני האחים את החייל למטע זיתים באזור, שם כרך נידאל את חגורתו של אחיו סביב צווארו של חזן וחנק אותו למוות בעוד זה צועק: "שחררו אותי! אני חייל, לא ידעתי שאסור לבוא לפה, לא אחזור יותר". לאחר שווידאו כי אינו נושם עוד נטלו השניים מחזן את מסמכיו האישיים והשליכו את גופתו לבור מים וכיסו אותה באבנים.

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv