בתגובה לירי: צה"ל תקף ברצועת עזה

אחרי ששתי רקטות נורו לאזור הדרום, כלי טיס של חיל האוויר תקפו משגרים שהוטמנו במספר מקומות בצפון רצועת עזה. מדובר צה"ל נמסר כי "צה"ל ימשיך לפעול כנגד כל גורם אשר מפעיל טרור"

צה"ל תקף ברצועות עזה, ארכיון (AP)

חיל האוויר תקף בשעות הצהריים (ה') מספר מטרות בצפון רצועת עזה. התקיפה בוצעה בתגובה לירי משטח הרצועה לעבר ישראל מוקדם יותר היום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

צה"ל תקף באמצעות כלי טיס של חיל האוויר שני משגרים שהוטמנו במספר יעדים בצפון רצועת עזה. מצה"ל נמסר כי תקיפת המשגרים התבצעה בתגובה לירי תלול המסלול שהתבצע לשטח ישראל מוקדם יותר במהלך היממה האחרונה.

מדובר צה"ל נמסר כי כל מטוסי חיל האוויר שבו בשלום לבסיסם. עוד נמסר כי "צה"ל לא יסבול כל ניסיון לפגיעה באזרחי מדינת ישראל ובחיילי צה"ל וימשיך לפעול כנגד כל גורם אשר מפעיל טרור נגד מדינת ישראל". בהמשך האשימו בצה"ל את חמאס וטענו כי הוא "הכתובת לירי ועליו מוטלת האחריות".

לפני כשבועיים: צה"ל תקף בתגובה לירי לעבר יישובי הדרום

תגובת חיל האוויר לירי שהתרחש מוקדם יותר היום, באה על רקע התחממות גזרת רצועת עזה וגילויי מנהרות התופת שנבנה על ידי חמאס באזור גדר המערכת. לפני כשבועיים תקף חיל האוויר מספר מטרות בצפון רצועת עזה. גם אז הדבר התבצע בתגובה לירי רקטות לעבר יישובי הדרום ביומיים שקדמו לתקיפה.

לפי צה"ל, היעד היה שני בורות שיגור שבהם הוטמנו רקטות מוכנות לירי לעבר ישראל. על פי התקשורת הפלסטינית, אדם אחד נפצע כתוצאה מהתקיפה. עדי ראייה שהיו באזור סיפרו כי במקום הייתה ככל הנראה חוליית שיגור.

בעקבות המקרה, צה"ל העביר לחקלאים באזור הנחייה האוסרת לבצע עבודות סמוך לגדר עד להודעה חדשה. מדובר צה"ל נמסר כי התקיפה התבצעה בתגובה לירי תלול המסלול לעבר שטח ישראל וכי זוהו פגיעות מדויקות. "צה"ל לא יסבול כל ניסיון לפגיעה באזרחי מדינת ישראל ובחיילי צה"ל וימשיך לפעול נגד כל גורם אשר מפעיל טרור נגד מדינת ישראל", אמרו בצה"ל.