אביו של החייל הובא במדי אסיר להלוויה: "זו השפלה"

עמיר אטיאס, אביו של החייל עדן אטיאס ז"ל שנרצח אתמול בפיגוע הדקירה, הובא ללווית בנו במדי אסיר על ידי השב"ס. במשפחת אטיאס זועמים ואומרים כי מדובר בעלבון: "הם לא כיבדו את המעמד בנסיבות הטרגיות האלה"

בני משפחתו של עדן בלוויה (AP)

במשפחתו של החייל עדן אטיאס ז"ל שנרצח אתמול בפיגוע דקירה באוטובוס בעפולה זועמים על התנהלות שירות בתי הסוהר, שהביא להלוויתו של עדן את אביו עמיר לבוש במדי אסיר כתומים, ולא אפשר לו להחליף בגדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זה לא מכובד ומבזה", אמרו לחדשות 2 Online קרובי משפחה. "זה ממש להשפיל בן אדם בנסיבות הקשות והטרגיות האלה, הם לא כיבדו את המעמד". העבירה בגינה מרצה עמיר אטיאס עונש מאסר לא פורסמה.

מאות בני אדם הגיעו אמש אל בית העלמין הצבאי בנצרת עילית כדי ללוות את רב"ט עדן אטיאס ז"ל, החייל שנרצח בפיגוע באוטובוס בעפולה, בדרכו האחרונה. מעל הקבר הפתוח ספדו לו קרוביו בקול רועד, כשמסביב בני משפחתו ממררים בבכי על האסון שפקד אותם.

"עדן, משמך למדנו להכיר אותך כחייל נעים הליכות", אמרה מפקדת יחידת בסיס הטירונים שבו הוצב. "בכל שיחה עם מפקדיך ציינת את רצונך להתקדם ולהצליח בדרכך הצבאית, אלא שרצונך נגדע היום. שום דבר לא מכין לרגע האיום ודבר לא מקהה את הכאב". בדבריה, פנתה המפקדת להוריו האבלים של עדן. "עליכם להיות גאים בו", אמרה, "בניצנים שבהם הבחנו בשירותו הקצר אצלנו".

משירות בתי הסוהר נמסר בתגובה: "האב נלקח להלוויה תחת שמירה וזיהוי כאסיר משיקולי ביטחון ואבטחה הקשורים למאסרו ושאין זה המקום לפרטם".