אלמנתו של שריה עופר: "מזועזעת, הם באו לרצוח יהודים"

עם קבלת ממצאי חקירת השב"כ ועדויות הרוצחים, אמרה אלמנתו של שריה עופר ז"ל שנרצח בבקעה כי היא בטוחה שכוחות הביטחון יגיעו למסקנות ויפעלו בהתאם. "אני מזועזעת לגמרי, על הרוצחים לקבל גזר דין מוות". הרוצחים בחקירתם: "הרצח – מתנה לעם הפלסטיני"

מוניק ושריה עופר (באדיבות המשפחה)

מוניק עופר, אלמנתו של אל"מ (מיל') שריה עופר ז"ל, הזדעזעה היום (ה') עם קבלת פרטי החקירה המלאים של שב"כ על רצח בעלה לפני כחודש. בני משפחתה הגיעו לביתה כדי לחזק אותה, אחרי שהמחבלים בעדותם, שפורסמה לראשונה בחדשות 2 Online, אמרו כי רצחו אותו "כמתנה לאסירי החמאס לרגל חג הקורבן ולעם הפלסטיני".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני מזועזעת לגמרי היום אחרי ששמעת את כל פרטי החקירה ואני לוקחת את זה קשה", אמרה לחדשות 2 Online מוניק עופר, לאחר קבלת ממצאי החקירה. "הם וכל שאר המחבלים צריכים לקבל גזר דין מוות, ואני בטוחה שהממשלה וכוחות הביטחון יגיעו יחד למסקנות ויפעלו בהתאם".

היא ציינה כי מדובר ב"רוצחים מנוולים" שהרשו לעצמם לחדור לביתה: "הבית הוא המקום הכי בטוח אבל הם פשוט באו כדי לרצוח יהודים, והרשו לעצמם להיכנס אלי הביתה". אחיה הוסיף כי "סוף סוף במדינה הזאת יבינו שיש כרגע אינתיפאדה ויורים בנו אחד אחד ומוצאים סיבות".

מוניק לאחר האירוע בביה"ח (דוברות בית החולים העמק)

"ביצענו הרצח כמתנה לעם הפלסטיני"

בחקירתם הודו החשודים ברצח, עודה פריד טאלב חרוב, (18) ובשיר אחמד עודה חרוב (21) כי כשבועיים לפני הפיגוע הגיעו לברוש הבקעה במטרה לאסוף מידע - לקראת שוד אלים שתכננו במקום. לאחר שהבינו כי מדובר בקצין צבא בכיר, שייתכן שיש ברשותו נשק, החליטו לבצע רצח, לדבריהם, "כמתנה לעם הפלסטיני ולאסירי החמאס לרגל חג הקורבן". כמו כן תכננו לקחת את הנשק, לצד חפצי הערך האחרים, שימצאו במקום.

עוד עלה מהחקירה, כי טרם הפיגוע החלו להתחזק בדתם, והתפללו להצלחה, לפני שהלכו לביתו של המנוח וביצעו את הרצח. בליל הפיגוע הגיעו השניים למקום מגוריו של אל"מ (במיל') עופר עם מכוש וגרזן והמתינו להגעתו ביחד עם אשתו.

זירת הרצח בברוש, בחודש שעבר (חדשות 2)

לאחר מכן תקפו השניים את עופר. אשתו, ששהתה עמו בבית, הצליחה להימלט מהמקום. כשראו זאת החשודים ברחו מהמקום מחשש שיתפסו. הם נמלטו, ובדרכם השליכו את כלי הרצח, שנמצאו מאוחר יותר על ידי כוחות הביטחון. על פי החקירה, החשודים שקלו לחצות את הגבול ולברוח לירדן, אך התחרטו ויצרו קשר עם עבד רבה מחמד עבד רבה שואמרה בן 27, תושב אלראם, שמצפון לירושלים - כדי שיימלט אותם מזירת הפיגוע.

לאחר שאסף אותם במכוניתו, סיפרו לו השניים על הרצח, ואף החליפו בגדים בביתו. עבד רבה שואמרה נעצר אף הוא לחקירה בה הודה באמור לעיל. במהלך הימים הקרובים יועבר תיק החקירה לפרקליטות איו"ש, כדי לגבש כתבי אישום נגד העצורים. עופר נרצח בידי שני פלסטינים, שתקפו אותו במוטות ברזל ובגרזנים מחוץ לביתו שביישוב ברוש הבקעה. בת זוגו, מוניק מור, נפצעה באורח קל-בינוני כשנמלטה בניסיון להזעיק עזרה. היא פונתה על ידי כוחות מד"א לבית חולים העמק בעפולה.

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv