הוארך מעצר המחבל מפיגוע הדקירה

יממה לאחר רצח החייל עדן אטיאס ז"ל בעפולה, האריך היום בית המשפט הצבאי את מעצרו של המחבל החשוד בביצוע המעשה ב-15 ימים. עורך דינו טוען: "הוצא צו שאוסר עלי להיפגש עם הלקוח שלי"

החשוד בביצוע הפיגוע (חדשות 2)

בית הדין הצבאי האריך היום (ה') ב-15 ימים את מעצרו של המחבל החשוד בביצוע פיגוע הדקירה, במהלכו נרצח החייל עדן אטיאס ז"ל. הדיון בעניינו של המחבל התנהל בדלתיים סגורות וצו איסור פרסום הוטל על פרטי חקירת הפיגוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתום הדיון המיוחד שקיים בית הדין הצבאי אמר עורך הדין סאלח איוב, המייצג את הצעיר הפלסטיני, כי הוא מנוע מלמסור פרטים בנוגע לפרטי החקירה. בשיחה עם חדשות 2 Online הסביר איוב כי "יש צו שמונע ממני להיפגש עם הלקוח שלי ובהמשך נדע יותר פרטים לגביה".

עורך הדין איוב ייצג את החשוד מול בית הדין הצבאי המיוחד, זאת לאחר שמונה על ידי מועדון האסיר הפלסטיני. בארגון סייעו לחשוד, כחלק מפעילותם בייצוג אזרחים פלסטינים המעורבים בפרשיות ביטחוניות.

עו"ד סלאח איוב המייצג את המחבל (פוראת נסאר)

צה"ל פשט על כפרו של המחבל

בעקבות הפיגוע, ערך צה"ל ביממה האחרונה מספר פשיטות בכפרים ביהודה ושומרון. אתמול פשט כוח צה"ל על הכפר ביר אל באשה, הנמצא בפאתי ג'נין, ממנו יצא המחבל שדקר למוות החייל עדן אטיאס ז"ל בתחנה המרכזית בעפולה. הפלסטינים דיווחו כי במהלך הפשיטה עצר הכוח את אביו של הדוקר, אחיו ובני דודו, ואף נאסף מידע לצורך המשך החקירה.

בערבו של אותו היום שבו נדקר למוות החייל עדן אטיאס, שב המחבל אל זירת האירוע ותושאל על ידי חוקרי המשטרה. החשוד הוכנס על ידי השוטרים אל האוטובוס שבו בוצעה הדקירה וגבו ממנו עדות בכל הקשור למה שהתרחש. במהלך העדות הדגים כיצד ביצע את הרצח בעזרת סכין.

החשוד, בן 16, התנפל על טוראי אטיאס ז"ל בן ה-19 באוטובוס, ודקר אותו בכל חלקי גופו. ככל הנראה, הוא רצה לנקום על החזקתם של שניים מקרובי משפחתו בכלא הישראלי. אזרחים שהיו באוטובוס סיפרו כי הצליחו להשתלט על המחבל ולנטרל אותו. "החייל היה שרוע על המושב עם פצע דקירה בצוואר", סיפרה אחת מנוסעות האוטובוס. "הדם נספג בכל המושב. הוא היה חיוור לגמרי ונראה שמצבו היה קשה מאוד. דיברתי אליו וניסיתי להרגיע אותו. הוא לא הגיב".