תומכים במפקד: "המ"פ מקצועי ומסור לחיילים"

החיילים למען מפקדם: אחרי שאתמול פורסם כי חיילים התלוננו שאחד ממפקדי הפלוגה משפיל ומכה אותם, היום חיילי הפלוגה נעמדים מאחורי המפקד. הם כתבו למפקד חטיבת גולני רסאן עליאן כי מדובר במפקד מצטיין, שתרם לחיילים גם מכספו האישי: "גם אם הוא עשה טעות, לא מגיע לו שיוכפש שמו כך"

מכתב תמיכה במ"פ. אילוסטרציה (AP)

פרסום ראשון: אחרי שחיילים בבסיס האימונים החטיבתי התלוננו כי מפקד הפלוגה שלהם מכה ומשפיל אותם, בפלוגה כותבים למפקד חטיבת גולני ואומרים: מכפישים את שמו, מדובר במפקד מצטיין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אנחנו מצטערים בפני כל עם ישראל על השם הרע שיוצר לחטיבת גולני", כתבו החיילים. "אנו רוצים להגיד שאותו מפקד פלוגה הוביל אותנו במשך 7 חודשים בהצטיינות. הפלוגה שלנו עקפה את הגדודים ואת הסיירות, הובלנו בהכל והיינו פלוגה מצטיינת בזכות אותו מ"פ. הקצין הזה הוא אדם מאוד מקצועי ומסור לחיילים ולצה"ל כולו".

החיילים סיפרו כי מפקדם תרם מכספו האישי כדי להכין את חייליו לקרב. "כל חיילי הפלוגה תומכים במ"פ ואנחנו איתו עד הסוף", הוסיפו. "גם אם בן אדם עשה טעות, לא מגיע לו שיוכפש שמו ככה. הוא עשה טעות ואנו בתור פלוגה יודעים שזה לא יחזור על עצמו. אנו מצטערים ומוקירים תודה למ"פ שהוא כל כך מסור, אכפתי ונתן כל כך הרבה בשבילנו".

החיילים טענו: "הוא מכה אותנו ללא סיבה"

אתמול פורסם כי טירונים בבסיס האימונים החטיבתי של גולני טוענים כי נפלו קורבן להתעללות מצד המ"פ. אחד החיילים טען: "כשעשינו בוחן פלוגה ואחד החיילים התמוטט, המ"פ נתן לו בוקסים לפנים, השכיב אותו על הרצפה, בעט בו - ושבר לו את המשקפיים".

המכתב שנשלח למפקד גולני (חדשות 2)
"הוא מכה אותנו עם מקלות", הוסיפו. "באחד המקרים הוא שבר צלעות לרס"פ שפונה לבית חולים". באירועים נוספים, סיפרו, הכה אותם הקצין ללא כל סיבה. גורם צבאי אמר כי "מדובר במקרים חמורים מאוד, שאם יתגלה שהם נכונים, מפקד הפלוגה יצטרך לתת את מלוא הדין".

מדובר צה"ל נמסר אתמול כי מפקד החטיבה סיכם כי מדובר בהתנהלות חריגה שאינה עולה בקנה אחד עם המצופה מהקצין. כמו כן, מפקד הפלוגה ננזף על ידי מפקד החטיבה ויועמד לדין משמעתי.