הסתיימה חקירת רצח שריה עופר: "ביצענו המעשה כמתנה לעם הפלסטיני"

שב"כ הודיע כי חקירת רצח אל"מ עופר שהוכה למות במוטות ברזל וגרזנים ע"י פלסטינים בבקעה - הגיעה לסיומה. מהחקירה עולה כי המניע לרצח הוא גם לאומני וגם פלילי. בחקירה הודו החשודים: "ביצענו הרצח כמתנה לאסירי החמאס לרגל חג הקורבן". אחיה של אלמנת הנרצח: "יורים בנו ומוצאים סיבות"

שריה עופר (תמר מצפי, גלובס)

בתום חקירה שנערכה כחודש, הודיע שירות הביטחון הכללי כי הוכח באופן סופי שאל"מ (במיל') שריה עופר ז"ל שהוכה למוות ע"י פלסטינים בבקעה - נרצח הן על רקע לאומני והן פלילי. בני משפחתו של שריה עודכנו בממצאים ובעדויות הרוצחים בחקירתם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בחקירתם הודו החשודים ברצח, עודה פריד טאלב חרוב, (18) ובשיר אחמד עודה חרוב (21) כי כשבועיים לפני הפיגוע הגיעו לברוש הבקעה במטרה לאסוף מידע - לקראת שוד אלים שתכננו במקום. לאחר שהבינו כי מדובר בקצין צבא בכיר, שייתכן שיש ברשותו נשק, החליטו לבצע רצח, לדבריהם, "כמתנה לעם הפלסטיני ולאסירי החמאס לרגל חג הקורבן". כמו כן תכננו  לקחת את הנשק, לצד חפצי הערך האחרים, שימצאו במקום.

עוד עלה מהחקירה, כי טרם הפיגוע החלו להתחזק בדתם, והתפללו להצלחה, לפני שהלכו לביתו של המנוח וביצעו את הרצח. בליל הפיגוע הגיעו השניים למקום מגוריו של אל"מ (במיל') עופר עם מכוש וגרזן והמתינו להגעתו ביחד עם אשתו.

לאחר מכן תקפו השניים את עופר. אשתו, ששהתה עמו בבית, הצליחה להימלט מהמקום. כשראו זאת החשודים ברחו מהמקום מחשש שיתפסו. הם נמלטו, ובדרכם השליכו את כלי הרצח, שנמצאו מאוחר יותר על ידי כוחות הביטחון.

על פי החקירה, החשודים שקלו לחצות את הגבול ולברוח לירדן, אך התחרטו ויצרו קשר עם עבד רבה מחמד עבד רבה שואמרה בן 27, תושב אלראם, שמצפון לירושלים - כדי שיימלט אותם מזירת הפיגוע. לאחר שאסף אותם במכוניתו, סיפרו לו השניים על הרצח, ואף החליפו בגדים בביתו. עבד רבה שואמרה נעצר אף הוא לחקירה בה הודה באמור לעיל. במהלך הימים הקרובים יועבר תיק החקירה לפרקליטות איו"ש, כדי לגבש כתבי אישום נגד העצורים.

 

אחד החשודים ברצח (חדשות 2)

אחיה של אלמנת הנרצח: "יורים בנו ומוצאים סיבות"

"סוף סוף במדינה הזאת יבינו שיש כרגע אינתיפאדה ויורים בנו אחד אחד ומוצאים סיבות", סיפר אחיה של מוניק, אשתו של שריה עופר ז"ל לאחר פרסום פרטי החקירה, מוניק בוכה ובהיסטריה".

מכריו של אל"מ (במיל') שריה עופר ז"ל קיבלו בתדהמה את הידיעה על מותו. "הוא היה ביחסים טובים עם הפלסטינים והבדואים באזור, הוא לא פחד מאף אחד", סיפר אחד מהם. "היו לו קשיים כלכליים וגם אישיים בשנים האחרונות", שחזר חבר נוסף שהתייחס גם לעברו הצבאי הענף. "הוא היה לוחם אדיר, בנפש ובנשמה. הוא תמיד חשב בגדול, זה אסון אמיתי".

עופר נרצח בידי שני פלסטינים, שתקפו אותו במוטות ברזל ובגרזנים מחוץ לביתו שביישוב ברוש הבקעה. בת זוגו, מוניק מור, נפצעה באורח קל-בינוני כשנמלטה בניסיון להזעיק עזרה. היא פונתה על ידי כוחות מד"א לבית חולים העמק בעפולה.

את הדיווח על המקרה העבירה למוקד מד"א מור עצמה, גם היא בשנת ה-50 לחייה, שסיפרה כי פלסטינים תקפו את בן זוגה מחוץ לביתם. בעקבות הדיווח, הוזעקו למקום כוחות גדולים של צה"ל ומשטרה, שפתחו בסריקות נרחבות במטרה לתפוס את החשודים. צוותי מד"א העניקו טיפול רפואי למור וצוותי רפואה צה"ליים העניקו טיפול רפואי לעופר. לאחר מאמצי החייאה, נאלצו הצוותים לקבוע את מותו במקום.

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv