חשד ל"תג מחיר" ברמאללה: "ד"ש מעדן"

אחרי הפיגוע בו נרצח החייל עדן אטיאס, אלמונים הציתו בית פלסטיני בכפר סינג'יל מצפון לרמאללה. על קירות הבית רוססו הכתובות "ד"ש מעדן" ו"נקמה". חמישה פלסטינים פונו לבית החולים לאחר שנפגעו משאיפת עשן. המשטרה פתחה בחקירה

הבית שהוצת בסינג'יל, הבוקר (בצלם)

אחרי פיגוע הדקירה בעפולה בו נרצח החייל עדן אטיאס ז"ל, אלמונים ריססו כתובות גרפיטי על בית פלסטיני בכפר סינג'יל מצפון לרמאללה: "ד"ש מעדן" ו-"נקמה". המשטרה בודקת מספר כיווני חקירה ובהם חשד לתג מחיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הבית עליו נרשמו הכתובות בכפר הוצת וחמישה בני המשפחה ששהו בו נפגעו משאיפת העשן. מיד לאחר המקרה סיפרו בני המשפחה שישבו בתוך הבית כי קראו לשכניהם שהזעיקו למקום את כוחות הכיבוי. הם ציינו כי הם נאלצו לעלות לגג הבית, מאחר והיציאה היחידה מהבית עלתה באש, ולא ניתן היה לברוח החוצה.

בני המשפחה הפלסטינים פונו לבית החולים לאחר האירוע לקבלת טיפול רפואי. בצה"ל אמרו הבוקר, כי הם רואים בחומרה אירועים מסוג זה. במשטרת מחוז ש"י נפתחה חקירה לאיתור המציתים. במשטרה ציינו, כי נבדקים מספר כיווני חקירה אפשריים ביניהם גם חשד שההצתה התבצע במסגרת פעולת "תג מחיר".

בתגובה להצתה אמר מזכ"ל ארגון "שלום עכשיו" יריב אופנהיימר, כי על המשטרה והשב״כ להתייחס לאירוע כאל ניסיון רצח. "הרצח המזעזע של החייל עדן אטיאס אתמול בעפולה לא יכול לגרום לרשויות אכיפת החוק להשלים עם פעולות נקם שמטרתן להרוג חפים מפשע גם בצד השני", טען אופנהיימר.

על רקע הפיגוע אתמול, צה"ל ערך ביממה האחרונה מספר פשיטות בכפרים ביהודה ושומרון. אתמול פשט כוח צה"ל על הכפר ביר אל באשה, הנמצא בפאתי ג'נין, ממנו יצא המחבל שדקר למוות החייל עדן אטיאס ז"ל בתחנה המרכזית בעפולה. הפלסטינים דיווחו כי במהלך הפשיטה עצר הכוח את אביו של הדוקר, אחיו ובני דודו, ואף נאסף מידע לצורך המשך החקירה.

המחבל שחזר את הדקירה

בערבו של אותו היום שבו נדקר למוות החייל עדן אטיאס, שב המחבל אל זירת האירוע ותושאל על ידי חוקרי המשטרה. החשוד הוכנס על ידי השוטרים אל האוטובוס שבו בוצעה הדקירה וגבו ממנו עדות בכל הקשור למה שהתרחש. במהלך העדות הדגים כיצד ביצע את הרצח בעזרת סכין.

החשוד בביצוע הפיגוע, אתמול (חדשות 2)

החשוד, בן 16, התנפל על טוראי אטיאס ז"ל בן ה-19 באוטובוס, ודקר אותו בכל חלקי גופו. ככל הנראה, הוא רצה לנקום על החזקתם של שניים מקרובי משפחתו בכלא הישראלי.

אזרחים שהיו באוטובוס סיפרו כי הצליחו להשתלט על המחבל ולנטרל אותו. "החייל היה שרוע על המושב עם פצע דקירה בצוואר", סיפרה אחת מנוסעות האוטובוס. "הדם נספג בכל המושב. הוא היה חיוור לגמרי ונראה שמצבו היה קשה מאוד. דיברתי אליו וניסיתי להרגיע אותו. הוא לא הגיב".