משלחת הסיוע הישראלית נחתה בפיליפינים: "מחכים להתחיל לפעול"

148 אנשי משלחת צה"ל לפיליפינים נחתו במדינה מוכת האסון, יחד עם כ-90 טון ציוד רפואי, מזון ומים שהביאו עימם מישראל. עד שעות הערב יקימו אנשי המשלחת את בית החולים השדה שצפוי לטפל באלפים מנפגעי סופת הטייפון הקשה שפגעה במדינת האיים. שגריר ישראל בפליפינים: "כולם נתרמים למען העם הפיליפיני"

ציוד הסיוע שנשלח לפיליפינים (דובר צה"ל)

משלחת הסיוע של צה"ל נחתה לפנות בוקר (ה') בפיליפינים שם תקים בית חולים שדה, בו יטופלו התושבים המקומיים שנפגעו בסופת הטייפון הקטלנית "הייאן". "האווירה היא שכולם נרתמים למען העם הפיליפיני", אמר הבוקר שגריר ישראל בפיליפינים, מנשה בראון, בשיחה עם חדשות 2 עם הגעת המשלחת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המשלחת הישראלית, המורכבת מאנשי פיקוד העורף וחיל הרפואה, נחתה סמוך לשעה 5:00 (שעון ישראל) בשדה התעופה שבאי סבו. "שני מטוסי המשלחת נחתו בשלום", סיפר שגריר ישראל בר און בריאיון.

"המשלחת עם כל הציוד עושה את דרכם לעיר בוגו, שם יתמקמו בבית חולים. אנחנו מקווים שלקראת הלילה כבר נוכל להתחיל לפעול", המשיך השגריר וסיפר על צוותי הסיוע הרבים שהגיע למדינת האיים מרחבי העולם. "מפקדי המשלחת טסו לסיור מוקדם במקום שבו נפרוס את בית החולים", סיפרה לחדשות 2 Online אחת מחברות המשלחת. "אנחנו בדרכנו לשם כדי לתת סיוע רפואי וכדי להוציא צוותי רפואה לשטח".

אנשי משלחת הסיוע טרם צאתם לפיליפינים (דובר צה"ל)

איש המשלחת, סא"ל חיים אלישה, סיפר כי כחלק מהסיוע ההומניטארי יינתנו גם צעצועים לילדים שנפגעו בסופה: "אנחנו מביאים 1,500 צעצועים לילדים המטופלים בפיליפינים. תקוותנו היא שהצעצועים יגרמו לילדים להרגיש קצת טוב יותר".

"נעשה הכל כדי להעניק את הסיוע הטוב ביותר"

המתקן הרפואי הזמני שיקים חיל הרפואה יכלול מחלקות מקצועיות כמו מחלקת ילדים, מחלקת נשים ומחלקה אמבולטורית, שיופעלו על ידי אנשי סגל רפואי מגון המורכב מרופאים, אחיות, פרמדיקים, חובשים, רוקחים, אנשי בריאות הנפש, צוותי רנטגן ועובדי מעבדה.

ההרס הרב בפיליפינים (רויטרס)

בתחילת השבוע כבר יצאה למדינת האיים מוכת האסון כוח ראשוני מטעם צה"ל ומשרד החוץ, לבחינת מימדי האסון לקראת יציאתה של המשלחת. על פי הערכות בפיליפינים, לפחות 2,000 בני אדם נהרגו בסופה הקטלנית, ועוד מאות אלפים נותרו ללא קורת גג.

המשלחת הישראלית לפיליפינים שהמריאה אתמול מנמל התעופה בן גוריון, מונה 148 קצינים וחיילים, שהביאו איתם לאזור ההריסות כ-90 טון ציוד. "נעשה הכל כדי להעניק את הסיוע הכי טוב שאנחנו יכולים לאוכלוסיה שצריכה אותנו כעת", אמר קצין הרפואה הראשי עם עזיבת המשלחת.

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv