עדן נטמן: "דבר לא מקהה הכאב"

אל בית העלמין הצבאי שבנצרת עילית נהרו מאות בני אדם, בכדי ללוות את עדן אטיאס ז"ל, החייל שנרצח בפיגוע הדקירה בעפולה - למנוחת עולמים. "שום דבר לא מכין לרגע האיום ודבר לא מקהה את הכאב", ספדה לו מפקדת בסיס הטירונים שבו הוצב

מאות בהלוויה (חדשות 2)

מאות בני אדם הגיעו הלילה (ד') אל בית העלמין הצבאי בנצרת עילית כדי ללוות את רב"ט עדן אטיאס ז"ל, החייל שנרצח בפיגוע באוטובוס בעפולה, בדרכו האחרונה. מעל הקבר הפתוח ספדו לו קרוביו בקול רועד, כשמסביב בני משפחתו ממררים בבכי על האסון שפקד אותם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"עדן, משמך למדנו להכיר אותך כחייל נעים הליכות", אמרה מפקדת יחידת בסיס הטירונים שבו הוצב. "בכל שיחה עם מפקדיך ציינת את רצונך להתקדם ולהצליח בדרכך הצבאית, אלא שרצונך נגדע היום. שום דבר לא מכין לרגע האיום ודבר לא מקהה את הכאב".

האב אומר קדיש (חדשות 2)

בדבריה, פנתה המפקדת להוריו האבלים של עדן. "עליכם להיות גאים בו", אמרה, "בניצנים שבהם הבחנו בשירותו הקצר אצלנו".

לדבריה הצטרף גם ראש העיר נצרת עילית שמעון גפסו, שספד גם הוא לחייל המנוח. "לא הספקת לממש את השאיפות שלך. לבנו עם המשפחה".

עדן אטיאס ז"ל (פייסבוק)

משפחתו של עדן: "היו לו תכניות לחיים, זה חלום רע"

דודתו של עדן, שרית לוי, הספיקה לראות אותו אמש. "פגשתי את עדן אתמול בלילה והוא אמר לי שביום שישי יגיע מהטירונות", סיפרה. "לעדן היו תוכניות, לימודים ודברים שרצה לעשות. הוא רצה לתרום ולשרת במג"ב או במשטרה צבאית. אמו, אחותי, שמעה במקום העבודה שחייל נדקר וזו הייתה תחושה של אמא שזה הוא. אנחנו חיים בעיר שיש בה דו קיום בין יהודים לערבים. אני לא חושבת שזה משהו כוללני ולא רוצה להיכנס לעניינים כאלה. אנחנו מתמקדים בכאב הגדול".

האוטובוס שבו בוצעה הדקירה (חדשות 2)

מיכאל ג'ינו, בעל עסק בנצרת עילית, היה מעסיקו של אטיאס לפני גיוסו וסיפר על "בחור חרוץ, שחלם לעסוק במוזיקה גם בעת שירותו הצבאי. הוא היה ילד צנוע, שלא פגע מעולם בזבוב. כל העימותים הפוליטיים היו רחוקים ממנו".

ימים ספורים לפני המקרה העלה אטיאס תמונה לחשבון האינסטגרם שלו, שבה הוא נראה עם מדים ונשק והוסיף את הכיתוב שהופך כעת למצמרר: "צרות הבאתי לעצמי".

"אין אוויר לנשום. פשוט קשה לעכל שרק אתמול דיברנו", כתבה אחת מחברותיו של עדן בפייסבוק עם היוודע הבשורה על מותו. "רק לפני שלושה שבועות הוא התגייס", סיפרה חברה אחרת וחבר נוסף ציין: "הוא היה בן אדם נשמה".

פיגוע דקירה בעפולה - הסיקור המלא:

הפיגוע בעפולה: "אביו של המחבל נעצר"

פיגוע בעפולה: חייל נדקר למוות באוטובוס

החייל לא ענה, האם התמוטטה