החשוד בדקירת עדן אטיאס חזר לזירה

שעות ספורות לאחר שנעצר בחשד שדקר למוות את החייל, חזר הפלסטיני בן ה-16 אל האוטובוס בתחנה המרכזית בעפולה. הוא תושאל שם על ידי השוטרים והדגים כיצד ביצע את הרצח. כך זה נראה

בערבו של היום (ד') שבו נדקר למוות החייל עדן אטיאס, שב המחבל אל זירת האירוע ותושאל על ידי חוקרי המשטרה. כפי שניתן לראות בתיעוד, הוא הוכנס על ידי השוטרים אל האוטובוס שבו בוצעה הדקירה וגבו ממנו עדות בכל הקשור למה שהתרחש. במהלך העדות הדגים כיצד ביצע את הרצח בעזרת סכין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מוקדם יותר היום פשט כוח צה"ל על הכפר ביר אל באשה, הנמצא בפאתי ג'נין, שממנו יצא המחבל שדקר למוות את אטיאס בתחנה המרכזית בעפולה. הפלסטינים דיווחו כי במהלך הפשיטה עצר הכוח את אביו של הדוקר, אחיו ובני דודו. במהלך הפשיטה נאספו ממצאים לטובת החקירה.

החשוד בדקירה (חדשות 2)

החשוד, בן 16, התנפל על טוראי אטיאס, בן 19, באוטובוס ודקר אותו בכל חלקי גופו. ככל הנראה, הוא רצה לנקום על החזקתם של שניים מקרובי משפחתו בכלא הישראלי.

אזרחים שהיו באוטובוס סיפרו כי הצליחו להשתלט על המחבל ולנטרל אותו. "החייל היה שרוע על המושב עם פצע דקירה בצוואר", סיפרה אחת מנוסעות האוטובוס. "הדם נספג בכל המושב. הוא היה חיוור לגמרי ונראה שמצבו היה קשה מאוד. דיברתי אליו וניסיתי להרגיע אותו. הוא לא הגיב".

"אנחנו בחלום רע". עדן אטיאס (חדשות 2)

משפחתו של עדן: "אנחנו בחלום רע"

ניב נחום, בן שכבתו וחבר קרוב של עדן, קיבל את ההודעה על הפיגוע בזמן שהיה בעבודה. "קיבלתי הודעה שנפצע חייל אנושות וקיוויתי שזה לא הוא", סיפר. מאוחר יותר, הבין לרוע המזל שמדובר בעדן.

נחום סיפר על חבר אהוב, שקט, שאהב לעסוק במוזיקה והתגייס לפני שבועיים בלבד לאחר שבמהלך חודשי הקיץ נסע עם עוד חבר לטיול טרום גיוס בבורגס. "אני מרגיש שלקחו לי חלק מהלב", אמר נחום. "זו מכה קשה ובלתי נתפסת. זה יכול היה לקרות לכל אחד. לכל חייל. גם לי".

דודתו של עדן, שרית לוי, הספיקה לראות אותו אמש. "פגשתי את עדן אתמול בלילה והוא אמר לי שביום שישי יגיע מהטירונות", סיפרה. "לעדן היו תוכניות, לימודים ודברים שרצה לעשות. הוא רצה לתרום ולשרת במג"ב או במשטרה צבאית. אמו, אחותי, שמעה במקום העבודה שחייל נדקר וזו הייתה תחושה של אמא שזה הוא. אנחנו חיים בעיר שיש בה דו קיום בין יהודים לערבים. אני לא חושבת שזה משהו כוללני ולא רוצה להיכנס לעניינים כאלה. אנחנו מתמקדים בכאב הגדול".

עדן אטיאס הובא למנוחות הלילה בבית העלמין הצבאי בעירו, נצרת עילית.