הפיגוע בעפולה: "אביו של המחבל נעצר"

צה"ל פשט על הכפר ביר אל-באשה בפאתי ג'נין, ממנו הגיע המחבל שדקר למוות את החייל עדן אטיאס על אוטובוס בתחנה המרכזית בחיפה. הפלסטינים מדווחים כי במהלך הפשיטה נעצרו גם אחיו ודודיו של הנער בן ה-16, שביצע את הפיגוע במחאה על החזקת קרובי משפחתו בכלא הישראלי

המחבל מעפולה (חדשות 2)

צה"ל פשט היום (ד') על הכפר ביר אל באשה, הנמצא בפאתי ג'נין, ממנו יצא המחבל שדקר הבוקר למוות חייל צה"ל בתחנה המרכזית בעפולה. הפלסטינים מדווחים כי במהלך הפשיטה עצר הכוח את אביו של הדוקר, אחיו ובני דודו. במהלך הפשיטה נאספו ממצאים לטובת החקירה.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חוסיין ג'וואדרה, פלסטיני בן  16, התנפל הבוקר על החייל טוראי עדן אטיאס, בן ה-19, באוטובוס בתחנה המרכזית בעפולה ודקר אותו בכל חלקי גופו. ג'וואדרה רצה לנקום על החזקתם של שניים מקרובי משפחתו בכלא הישראלי.

אזרחים שהיו באוטובוס סיפרו כי הצליחו להשתלט על המחבל ולנטרל אותו. "החייל היה שרוע על המושב עם פצע דקירה בצוואר", סיפרה אחת מנוסעות האוטובוס. "הדם נספג בכל המושב. הוא היה חיוור לגמרי ונראה שמצבו היה קשה מאוד. דיברתי אליו וניסיתי להרגיע אותו. הוא לא הגיב".

זירת הפיגוע בעפולה (ג'רמי ברדוגו, חדשות 224)

הנוסעים הוציאו את המחבל, בינתיים, מהאוטובוס והמתינו עד להגעתו של כוח משטרה. השוטרים עצרו את ג'וואדרה והוא הועבר לתחנת המשטרה בעפולה. מאחר ונפצע במהלך העימות הוא הועבר לקבלת טיפול רפואי בבית החולים פוריה.

"לא ראיתי ילד בן 16, ראיתי מפלצת ולא מגיע לו להתהלך כמו שהתהלך", סיפר עד ראייה בבית החולים אליו הובא הדוקר. "בכל מקום אחר זה היה נגמר אחרת, במיוחד אם הוא היה יהודי שמבצע פיגוע במקום אחר. הוכח שדם יהודים הפקר. כל אחד מאיתנו יכול להיות הקורבן הבא בתור".

החייל הועבר לניידת טיפול נמרץ ופונה לבית החולים העמק, שם נלקח לחדר הלם, והועבר לניתוח - אך לבסוף נפטר. "החייל הגיע אלינו במצב אנוש ואיבד כמויות אדירות של דם, ניסינו לבצע בו פעולות ייצוב אך הפגיעה בשריר הלב היתה קטלנית. ניסינו לעשות כל שיכולנו", אמר ד"ר טוביה טיאוסנו, סגן מנהלת בית החולים העמק בעפולה.

אמו של החייל הגיעה לעבודתה בסניף הדואר בנצרת עילית. לאחר שהבינה כי ככל הנראה נפל אסון על משפחתה מיהרה לבית החולים העמק. כשהגיעה למקום התבשרה כי תחושת הבטן שלה היתה נכונה - בנה, עדן, נרצח בפיגוע.

מפקד המחוז הצפוני: להגביר הנוכחות בתחנות מרכזיות

"מדובר באירוע לאומני", אמר מפקד המחוזי הצפוני, ניצב רוני עטיה עם הגעתו לזירה, "קטין בן 16-17 יצא מביתו במטרה לדקור אזרחים, הוא נסע לנצרת ובמהלך הנסיעה האוטובוס הגיע לתחנה המרכזית בעפולה. הוא דקר חייל שהיה על האוטובוס דקירות קשות מאוד. באוטובוס השתלטו על הדוקר חייל צה"ל ושוטר מג"ב. לאחר מכן הגיעו שוטרי תחנת עפולה".

ניצב עטיה ציין כי הדוקר נחקר ומסר את גרסתו. "קרוביו יושבים בכלא הישראלי וזו הסיבה שבגללה החליט לבצע את הדקירה", אמר. בתום הערכת מצב הנחה מפקד המחוז הצפוני את כל תחנות המחוז להיערך להגברת הנוכחות בתחנות מרכזיות ובמרכזים הומי אדם.