מאסר עולם ועוד 60 שנות מאסר נגזרו על מתכנן הפיגוע בבנייני האומה

בית המשפט הצבאי ביהודה גזר היום מאסר עולם ועוד 60 שנות מאסר על חסין עלי חסן קוואסמה, שתכנן את הפיגוע הרצחני בבנייני האומה בירושלים במרס 2011. על אחד מחברי החוליה שביצעה את הפיגוע הוטל עונש של 9 שנות מאסר. בפיגוע נהרגה תיירת סקוטית ונפצעו 67 בני אדם

זירת הפיגוע בירושלים, מרס 2011 (AP)

בית המשפט הצבאי ביהודה גזר היום מאסר עולם ועוד 60 שנות מאסר על חסין עלי חסן קוואסמה, שהורשע על פי הודאתו במסכת של עבירות חמורות, כשהחמורה בהן היא תכנון פיגוע הטרור הרצחני שאירע סמוך לבנייני האומה בירושלים במרס 2011, בו נהרגה תיירת סקוטית ונפצעו עשרות אחרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

קוואסמה הורשע ביוזמה ובתכנון של הפיגוע, במסגרתו הניחה חוליה בראשותו מטען חבלה בסמוך לבנייני האומה בבירה. פיצוץ המטען, בשעה שבסמוך למקום בו הונח המתינו נוסעים רבים, גרם למותה של התיירת מרי ג'יין גרדנר בת ה-55 מסקוטלנד, ולפציעתם של 67 אחרים. בכתב האישום נקבע כי קוואסמה פעל לאתר אדם שיסייע לו בביצוע הפיגוע - וכשאותר אדם מתאים, הוצא הפיגוע המתוכנן לפועל.

נרצחה בפיגוע. מרי ג'יין גרדנר (חדשות 2)

בנוסף לפיגוע הרצחני שביצעה חולייתו בבנייני האומה בירושלים, הורשע קוואסמה בכך שתכנן וארגן פיגוע התאבדות נוסף. למרבה המזל, הפיגוע הנוסף לא יצא אל הפועל לאחר שכוחות הביטחון עצרו שניים מחברי החוליה שהיו אחראים להוציאו אל הפועל. עוד הורשע קוואסמה בעבירה של קשירת קשר לחטיפה בנסיבות מחמירות, בכך שתכנן יחד עם חולייתו לחטוף אזרח או חייל ישראלי, לשם שחרור אסירים.

עונש מאסר העולם הוטל על קוואסמה בגין גרימת מוות בפיגוע בבנייני האומה, ו-60 שנות מאסר נוספות בגין יתר העבירות. עונש דומה נגזר גם על מבצע הפיגוע בפועל, אשר הניח את המטען במקום.
על חבר אחר בחוליה נגזרו 9 שנות מאסר עקב חלקו בקשירת קשר לביצוע פיגוע התאבדות נוסף. עניינם של יתר חברי החוליה נידון בימים אלה בפני בית המשפט הצבאי ביהודה.

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv