עלוקות ואסלות שבורות: כך נראים השירותים של מצ"ח

לחיילים בבסיס מצ"ח דן שבבסיס צריפין נמאס מהתנאים הירודים של תאי השירותים. כמה מהם פנו לנציב קבילות החיילים ואף לעורך דין שיסייע להם במאבק. "השירותים בכלא נראים טוב יותר", אמרה אחת החוקרות. סנגורם יפנה לראש אכ"א בנושא. דובר צה"ל: "קו הביוב בבסיס קרס"

"נמאס לנו מהתנאים". אסלה שבורה ועלוקה

עלוקות, אסלות שבורות והרבה לכלוך: לחיילים המשרתים במצ"ח (משטרה צבאית חוקרת) בבסיס צריפין נמאס מהתנאים הסניטריים הירודים בתאי השירותים, שמאלצים אותם להתאפק עד ההגעה הביתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כבר לפני מספר שבועות פנו מספר חיילים בבסיס לנציב קבילות החיילים שטרם השיב להם - אבל הפעם הם לא מתכוונים לוותר. הם שוחחו בנושא עם מפקדיהם שמכירים את הסוגיה, שדורשת טיפול. בנוסף, הם טוענים כי הביוב בשירותים עולה, כי אין להם מים חמים במקלחות (למעט חודשי הקיץ) וכי עלוקות מסתובבות בין האסלות השבורות.

המפקדים מודעים לבעיה

שירותי הבנים במצ"ח

"אני נמצאת בשירות צבאי שאני מרגישה שהוא תורם, אני אוהבת את הצבא, אבל מרגישה שלא מעריכים את מה שאני עושה כשאני נדרשת להשתמש בשירותים האלה", סיפרה א', המשרתת כחוקרת בבסיס. לטענתה, היחס הזה לא מגיע להם: "מתוקף תפקידי הייתי בכלא הצבאי ואפילו שם השירותים נראים טוב יותר".

גם ב', המשרת בבסיס נגעל כל פעם שהוא צריך להתפנות. "אני מאוד מקווה שר' אכ"א תקבל החלטה שיהיה לנו פה שירותים נורמאלים, לפעמים אני מתאפק כמה ימים כדי ללכת לשירותים בבית", ציין. "לפעמים אנשים נכנסים לשירותים ומקיאים רק מהריח".

עו"ד עידן דביר (יואב חסקלוביץ')

מספר חיילים פנו בנושא לעו"ד עידן דביר, שיפנה היום בנושא לר' אגף כוח האדם בצה"ל. "בדרך כלל אני נוהג לייצג חיילים מול גורמי מצ"ח, והחמיא לי מאוד שגם החיילים המשרתים במצ"ח בחרו לפנות אלי כדי שנוכל לעזור להם לקבל את תנאי השירות הבסיסיים שכל חייל זכאי להם", הוא אמר. "כבר היום תצא פניה לר' אכ"א בעניין מיצוי הליכים לפני הגשת בג"ץ".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "קו הביוב בבסיס קרס ולפיכך החלו בתהליך לבניית קו ביוב חדש ושיפור התשתיות. התהליך יעשה בזמן הקצר ביותר המתאפשר בעבודה מורכבת מסוג זה".

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv