השר יעלון: "ישראל צריכה לצעוק: 'אנו מפספסים הזדמנות'"

באירוע האסיפה הכללית של הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה התייחס שר הביטחון לכישלון סבב השיחות האחרון בין אירן לשש מעצמות המערב. "אם רוצים להימנע מאופציה צבאית צריך להשתמש בכל הכלים", הדגיש. "בעיקר סנקציות חריפות, ולא להקל בהן". נתניהו: "צריך לומר דברים ברורים כדי למנוע עסקה גרועה"

ברקע כישלון סבב השיחות האחרון בין אירן לשש מעצמות המערב, נשא היום (ב') שר הביטחון משה (בוגי) יעלון דברים באסיפה הכללית של הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה, והתייחס לסוגיית הגרעין האירני. "אם רוצים להימנע מאופציה צבאית צריך להשתמש בכל הכלים", אמר יעלון. "בעיקר סנקציות חריפות, ולא להקל בהן. לכן ישראל חייבת לצעוק: 'אנו עומדים לפספס הזדמנות'".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הגורם המשמעותי ביותר לחוסר היציבות במזרח התיכון הוא המשטר האירני", אמר יעלון. "למשטר הזה יש שאיפות גדולות. הוא רוצה להקים חליפות אסלאמית-שיעית בכל העולם. הם מוכנים להקריב בשביל זה. לכן הם מוכנים לספוג סנקציות".

לדבריו, המשטר באירן "רוצה להשיג יכולת גרעינית כדי להפוך למעצמה אזורית ועולמית, וכדי להשתמש ביכולת הזו לפצצה מלוכלכת, להביא אותה למנהטן או לחיפה, או לחמש עם זה טילים בליסטיים ארוכי טווח. זה המשטר, וזה כל כך ברור".

שר הביטחון טען כי אנו עדים בשיחות עם המערב ל"מתקפת קסם". "חמינאי מאמין שרוחאני וזריף יודעים איך לתמרן את המערב", אמר, "והם עושים זאת בהצלחה עד עכשיו. ביד אחת להקל בסנקציות, וביד שנייה לשמור על יכולות העשרת אורניום. אנחנו אומרים שהפרויקט הגרעיני האיראני חייב להיעצר בדרך זו או אחרת, אחרת זה יהיה סיוט לאזור ולעולם כולו".

"למנוע עסקה גרועה". נתניהו (לע"מ)

נתניהו: "צריך לומר דברים ברורים כדי למנוע עסקה גרועה"

במקביל, בישיבת סיעת הליכוד-ביתנו שנערכה אחר הצהריים, התייחס גם ראש הממשלה לכישלון סבב השיחות בין טהרן למערב ואמר כי ישראל מאוחדת בהתנגדות לעסקה המוצעת עם אירן. "אנו מדברים בקול צלול שאינו משתמע לשתי פנים", הבהיר, "צריך לנצל את הזמן שהושג בסוף השבוע להשגת עסקה הרבה יותר טובה. אלה דברים שחשובים לא רק לישראל אלא לעולם כולו".

"נמשיך לומר את האמת הפשוטה הזו בקול ברור משום שזה מה שמתבקש", המשיך נתניהו. "כשמדובר בדברים חיוניים וגורליים לעתידה וביטחונה של ישראל וגם לשלום העולם צריך לומר דברים ברורים, וכך אנחנו עושים כדי למנוע עסקה גרועה".