הבעל שנפצע בגוש עציון משחזר את רגעי האימה: "פתאום ראיתי שאשתי מתחילה לבעור"

בני הזוג שספגו את פגיעת בקבוק התבערה בגוש עציון עדיין מאושפזים עם כוויות. הבעל שנפצע סיפר לחדשות 2 Online מבית החולים: "לפתע שמענו פיצוץ אדיר. חשבתי שזה מטען, ואז ראיתי שאישתי מתחילה לבעור. הכל פשוט התלקח". לדבריו, שחרור האסירים הוביל להשלכת הבקת"ב: "רצף שחרור המחבלים גרם לזה באופן ישיר"

"הכל פשוט התלקח". הרכב השרוף, הבוקר (מוא"ז גוש עציון)

זכי חורי (28) ונעמה חורי (26), היו בדרכם לעוד יום שגרתי לאחר ששמו את שני בניהם הקטנים - בני שלוש וחצי ושנה וחודש - במעון. זכי היה בדרכו לאירוע בירושלים והסיע את אשתו נעמה לבית הספר בו היא עובדת כמחנכת לקראת עוד יום לימודים - אלא שאז נזרק לעבר הרכב שלהם בקבוק תבערה, והרכב עלה באש. כעת הם מאושפזים בבית החולים הדסה עין כרם וסובלים מכוויות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

זכי חורי סיפר לחדשות 2 Online בשיחה מבית החולים: "נסענו על הכביש כרגיל ולפתע שמענו פיצוץ אדיר. חשבתי שזה מטען, ואז ראיתי שאישתי מתחילה לבעור. הכל היה אש באוטו והכל פשוט התלקח. משכתי את אישתי לכיווני והתחלנו לנסות להתקשר לכוחות חילוץ. לא תפסנו אף אחד כי לא הייתה קליטה ואז לקח כמה דקות עד שתפסתי מישהו".

"רק אחרי 20 דקות הגיע רכב חילוץ", הוסיף חורי. "לאישתי יש כוויות בבטן ובצוואר וקצת זכוכיות. הבנו שזה בקבוק תבערה כי ראיתי שמשהו נופל והיד שלי נגעה בבקבוק עצמו. לא ראינו מי זרק - יש שם מטע זיתים ואתה לא יכול לראות אם יש מחבל בצד. כבר הרבה שנים שלא זרקו בקבוק תבערה בכביש הזה".

לדברי זכי חורי, ייתכן כי שחרור האסירים הוביל לזריקת בקבוק התבערה: "אם אני הייתי פלסטיני ורואה שעושים כזאת תהודה למחבלים שמשתחררים, גם אני אולי הייתי זורק בקת"ב. כל הברברת על שלום לא קשורה למציאות, ובשטח מבעבע משהו אחר. זה עניין של זמן שיהיו הרוגים עד שמישהו יעשה משהו. רצף שחרור המחבלים גרמו לדברים האלה באופן ישיר".

זירת השלכת בקבוק התבערה, הבוקר (אוהד ראש)

חיפושים אחר משליך בקבוק התבערה

הבוקר (ו') הושלך בקבוק תבערה נזרק לעבר כלי הרכב שבו נסעו בני הזוג חורי בגוש עציון סמוך לצומת ה-T. הרכב עלה באש, נעמה נפצעה באורח קל עד בינוני וזכי נפצע קל מכוויות. השניים פונו לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים להמשך טיפול רפואי.

למקום הגיעו כוחות משטרה רבים שהחלו בחקירת נסיבות האירוע, ובמקביל נפתחו חיפושים אחר משליכי בקבוק התבערה. דוידי פרל, ראש המועצה האזורית גוש עציון, התריע הבוקר מפני הסלמה שעשויה לגרום בפעם הבאה למותם של אזרחים ישראלים. "רק בנס לא פתחנו את היום הזה בלווית תושבנו שנפצעו הבוקר בפיגוע", אמר פרל.

פרל מתח ביקורת על הממשלה בעקבות שחרור האסירים הפלסטינים, דבר שלדבריו מעודד את גורמי הטרור להמשיך לפעול נגד מטרות ישראליות. "מי משרי הממשלה יוכל לרחוץ בניקיון כפיו ולומר שידיו לא שפכו את הדם? מה עוד צריך לקרות על מנת שנפנים שאין לנו עם מי לעשות שלום?", שאל. "אני קורא לראש הממשלה להתעשת, ולהפסיק להשתתף בהצגה שמביאה טרור אל בתינו ולעצור את ההפקרות הביטחונית".

ביממה האחרונה: שני פלסטינים נהרגו מאש צה"ל

האירוע הזה מתרחש על רקע שורה של תקריות בלילה האחרון, במסגרתם נורו למוות שני פלסטינים מאש צה"ל. אמש ניסה מחבל לדקור לוחם מג"ב במחסום הקיוסק בכניסה לבית לחם, הוא נורה כשהתקרב אליו בסכין שלופה ונהרג. מבדיקה ראשונית של האירוע עולה כי רכב חשוד עצר סמוך למחסום, ממנו יצא הגבר החשוד והחל לרוץ לעבר הלוחמים. החיילים הפצירו בפני לעצור, וכשזה המשיך לעברם ירו לעברו במטרה לנטרלו.

עוד קודם לכן נורה ונהרג פלסטיני על ידי חיילי צה"ל סמוך למחסום בצומת תפוח, לאחר שהתקרב לעבר החיילים כשהוא יורה באקדח זיקוקים. מבדיקה ראשונית עולה כי הצעיר הפלסטיני ירה באקדח זיקוקים לכיוונם של יושבי תחנת האוטובוס שבצומת, בה נרצח אביתר בורובסקי ז"ל לפני כשבעה חודשים. כוח מג"ב שהיה בעמדה הסמוכה למקום האירוע חשש כי מדובר במחבל ופתח לעברו באש. במקביל, טוענים הפלסטינים שבשעות הלילה הוצתו שני כלי רכב ורוססו כתובות נאצה בכפר בני-נעים, על פי הדיווח מדובר ב"תג מחיר".

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv