בני זוג נפצעו מבקבוק תבערה בגוש עציון

לאחר שאתמול נהרגו שני פלסטינים מאש צה"ל, הגזרה ביהודה ושומרון ממשיכה להתחמם. הבוקר הושלך בקבוק תבערה לעבר רכב ישראלי שבו נסעו בני זוג סמוך לגוש עציון. כלי הרכב עלה באש, האישה נפצעה קל-בינוני, בעלה נפצע קל. "נמנע פה אסון", אמרו ביישובם

הרכב השרוף, הבוקר (אוהד ראש)

תקרית חמורה נרשמה הבוקר (ו') בשומרון כשבקבוק תבערה נזרק לעבר כלי רכב ישראלי שבו נסעו בני זוג בגוש עציון סמוך לצומת ה-T. הרכב עלה באש, האישה נפצעה באורח קל עד בינוני ובעלה נפצע קל מכוויות. השניים פונו לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים להמשך טיפול רפואי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

למקום הגיעו כוחות משטרה רבים שהחלו בחקירת נסיבות האירוע, ובמקביל נפתחו חיפושים אחר משליכי בקבוק התבערה. דוידי פרל, ראש המועצה האזורית גוש עציון, התריע הבוקר מפני הסלמה שעשויה לגרום בפעם הבאה למותם של אזרחים ישראלים. "רק בנס לא פתחנו את היום הזה בלווית תושבנו שנפצעו הבוקר בפיגוע", אמר פרל.

פרל מתח ביקורת על הממשלה בעקבות שחרור האסירים הפלסטינים, דבר שלדבריו מעודד את גורמי הטרור להמשיך לפעול נגד מטרות ישראליות. "מי משרי הממשלה יוכל לרחוץ בניקיון כפיו ולומר שידיו לא שפכו את הדם? מה עוד צריך לקרות על מנת שנפנים שאין לנו עם מי לעשות שלום?", שאל. "אני קורא לראש הממשלה להתעשת, ולהפסיק להשתתף בהצגה שמביאה טרור אל בתינו ולעצור את ההפקרות הביטחונית".

ביממה האחרונה: שני פלסטינים נהרגו מאש צה"ל

האירוע הזה מתרחש על רקע שורה של תקריות בלילה האחרון, במסגרתם נורו למוות שני פלסטינים מאש צה"ל. אמש ניסה מחבל לדקור לוחם מג"ב במחסום הקיוסק בכניסה לבית לחם, הוא נורה כשהתקרב אליו בסכין שלופה ונהרג. מבדיקה ראשונית של האירוע עולה כי רכב חשוד עצר סמוך למחסום, ממנו יצא הגבר החשוד והחל לרוץ לעבר הלוחמים. החיילים הפצירו בפני לעצור, וכשזה המשיך לעברם ירו לעברו במטרה לנטרלו.

עוד קודם לכן נורה ונהרג פלסטיני על ידי חיילי צה"ל סמוך למחסום בצומת תפוח, לאחר שהתקרב לעבר החיילים כשהוא יורה באקדח זיקוקים. מבדיקה ראשונית עולה כי הצעיר הפלסטיני ירה באקדח זיקוקים לכיוונם של יושבי תחנת האוטובוס שבצומת, בה נרצח אביתר בורובסקי ז"ל לפני כשבעה חודשים. כוח מג"ב שהיה בעמדה הסמוכה למקום האירוע חשש כי מדובר במחבל ופתח לעברו באש.

במקביל, טוענים הפלסטינים שבשעות הלילה הוצתו שני כלי רכב ורוססו כתובות נאצה בכפר בני-נעים, על פי הדיווח מדובר ב"תג מחיר".