י-ם: מחבל ניסה לדקור לוחם מג"ב ונורה

המחבל הפלסטיני, בשנות ה-20 לחייו, התקדם בריצה אל עבר לוחמי מג"ב במחסום בירושלים כשהוא נושא סכין. לוחם שזיהה זאת פתח באש לעבר המחבל והרג אותו. מקרה זה מצטרף למקרה ירי נוסף בצומת תפוח באותו היום, כאשר לוחם ירה למוות בפלסטיני שהשתמש באקדח זיקוקים

המחבל ניסה לדקור - ונהרג. זירת האירוע (חדשות 2)

שוב ניסיון לפיגוע דקירה: מחבל פלסטיני ניסה לדקור לוחם מג"ב בשכונת אבו-דיס במזרח ירושלים. הפלסטיני נורה בידי הלוחם, נפצע קשה, ולאחר זמן קצר נקבע מותו. אין נפגעים מקרב כוחות מג"ב. כוחות חבלה סרקו את הזירה לאיתור חומרי נפץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מפקד המחסום בו אירוע ניסיון הדקירה, רס"ן טלאל חסן, סיפר כי "בתחילת המשמרת קיבלנו מידע על רכב עם פרטים דומים אשר מעורב בעסקת סמים, ולכן החלטנו לעצור אותו לבדיקה".

במהלך הבידוק הגיע למחסום בנסיעה מהירה ומאותו הכיוון רכב נוסף. הרכב נעצר בפתאומיות בסמוך לחיילים, אשר היו עסוקים אותה העת באבטחת המחסום ובחיפוש ברכב המעוכב. מתוך הרכב ירד פלסטיני בשנות העשרים לחייו כשבידו סכין, והחל לרוץ אל עבר הלוחמים.

אחד הלוחמים שהיו במחסום זיהה את החשוד וצעק לו לעצור בערבית. מכשזה לא נעצר הלוחם דרך את נשקו וממרחק קצר הצליח לירות כדור אחד לעברו על מנת לנטרל את האיום. המחבל נוטרל במקום, והלוחמים יצאו ללא פגע תודות לערנותו של הלוחם.

צומת תפוח: צה"ל הרג פלסטיני שירה באקדח זיקוקים

מקרה זה מצטרף לאירוע נוסף שהתרחש אמש (ה') בצומת תפוח, אז עשה צעיר פלסטיני שימוש באקדח זיקוקים סמוך לטרמפיאדה במקום. על פי חקירה ראשונית, הזיקוקים גרמו לבהלה רבה, שהובילה בסופו של דבר את החיילים המוצבים במקום לירות אל עבר הצעיר - ירי שהביא לבסוף למותו.

מבדיקה ראשונית עולה כי הצעיר הפלסטיני ירה באקדח זיקוקים לכיוונם של יושבי תחנת האוטובוס שבצומת, בה נרצח אביתר בורובסקי ז"ל לפני כשבעה חודשים. כוח מג"ב שהיה בעמדה הסמוכה למקום האירוע חשש כי מדובר במחבל ופתח לעברו באש.

קצין בפיקוד מרכז התייחס לאירוע הירי בצומת תפוח ואמר כי "מדובר במחבל שניסה לבצע ירי מנשק מאולתר. שני חיילים מגדוד שקד וחייל מג"ב ביצעו נוהל מעצר חשוד, ירו בו והוא נהרג. לא הייתה התרעה על אירוע שכזה. החיילים נכחו במקום במסגרת הפקת לקחים מאירועים קודמים".

עדי ראייה שהיו בזירת האירוע דיווחו כי מתח רב שרר בצומת בזמן שנשמעו קולות הירי. "ראיתי את המחבל רץ לכיווננו ומתחיל לירות", סיפר אושר הופמן, בן 28 מפתח תקווה הלומד באזור. "בהתחלה חשבתי שמדובר בתרגיל. רצנו כדי להסתתר מאחורי התחנה ומהר מאוד חיילי מג"ב ירו במחבל והרגו אותו", שחזר.

בעקבות האירוע נחסם הצומת לתנועת כלי רכב. מפקד חטיבת שומרון הורה לחקור את פרטי האירוע ואת המניע לירי.