נזיפה לחיילים שנחשדו בהטרדה מינית של מפקדם

ההר הוליד עכבר: בשבוע שעבר פורסם בחדשות 2 Online כי מפקד בצה"ל טען שהוטרד מינית על ידי שלושה מחייליו, כשאלה נופפו לעברו לכאורה באיבר מינם. עם זאת, בצה"ל קבעו כי אחד מהם זכאי והשניים האחרים רק ננזפו על התנהגות בלתי הולמת. אב לאחד החיילים: "הבן שלי לא עשה דבר"

רק נזיפה לחיילים. ארכיון (רויטרס)

המפקד התורן טען כי הוטרד מינית, אך מפקדי היחידה חשבו אחרת: לאחר שפורסם בחדשות 2 Online בשבוע שעבר כי מפקד בבית הספר הטכני של חיל האוויר בחיפה טען ששלושה מחייליו נופפו לעברו באיבר מינם - בצה"ל החליטו לנזוף בשניים מהם על התנהגות בלתי הולמת - ולא על הטרדה. חברם זוכה מכל אשמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מאז המקרה לפני כשבועיים, שלושת החיילים נותרו בבסיס למרות שסיימו את הקורס, זאת בעוד ששאר חבריהם שובצו כבר ביחידות. החיילים יצאו אז מהמקלחת והתנגבו בחדרם, כשאז לפתע אחד המפקדים נכנס למקום - וטען כי הם הטרידו אותו מינית. הם טענו מנגד כי הם רק התנגבו לתומם, והוא נכנס פנימה.

המפקד התורן ביקש מהם את החוגרים וציין בפניהם שהם יעמדו למשפט. הם החליטו להילחם בהחלטה של צה"ל והתייעצו עם עו"ד גיל בנדל. תחילה הם סירבו להישפט ביחידה - אך אז הפרקליטות הצבאית החזירה את התיק לטיפול משמעתי.

"הבן שלי לא עשה שום דבר, בטח שלא דברים כאלה", אמר לחדשות 2 Online אב לאחד החיילים. "19 שנה לא ראיתי אותו עם תחתון בבית, אז לא ייתכן שהוא עשה את מה שאמרו שהוא עשה, זה פשוט האשמות הזויות".

עו"ד גיל בנדל (יח"צ)

עו"ד גיל בנדל, שייצג את החיילים אמר בתגובה כי "תחילה המפקד טען כי הוטרד מינית אף כפי שקבע צה"ל, נראה כי הדיווח שלו היה לשווא, שכן אחד החיילים זוכה והשניים האחרים רק ננזפו".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "החיילים נשפטו על ידי מפקד הטייסת בגין התנהגות שאינה הולמת. תהליך המשך שיבוצם יימשך כסדרו".

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv