ציוד הלוחמים הפצועים הגיע לחמאס?

בחמאס הציגו תמונה עם ציוד צה"לי, וטוענים שהוא שייך ללוחמים שנפצעו בפיצוץ מנהרת הטרור בעזה. בצה"ל טוענים כי מדובר בספין ופיקפקו בעובדה שהציוד אכן נלקח באירוע. בתמונה ניתן לראות חולצת יחידה, דרגות, קסדה ועוד

התמונה שפרסם חמאס

בעוד שמצבו של קצין צה"ל סגן-משנה אחיה קליין השתפר, וכך גם מצבם של יתר החיילים שנפצעו בפיצוץ מנהרת הטרור בעזה, נראה שבחמאס מנסים לשפר את מעמדם בעזה - לאחר שמנהרת הטרור שלהם נחשפה ומומחים בתחום המנהרות בארגון נהרגו מאש צה"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החמאס פרסם תמונה ובה נראה ציוד צה"לי - שלטענת הארגון הוא שייך לחיילים שנפצעו בפיצוץ מנהרת הטרור בעזה. בין היתר ניתן לראות בתמונה חולצת יחידה צבאית, דרגות קצין של סגן-משנה ושל נגד, רצועת נשק, קסדה ועוד.

בצה"ל סירבו להתייחס רשמית לטענות הצבא. גורמים צבאיים הבהירו כי מדובר ב"ספין" של ארגון הטרור שנחל כישלון עם גילוי המנהרה המתוחכמת שבנה. בצבא לא ידעו להגיד אם הציוד אותנטי, וגם אם כן טענו שמדובר בספין, כי הם אלה שספגו מכה בשל פעילות צה"ל.

חילוץ גופות המחבלים במנהרה

בנוסף, לא מוכר דיווח של חיילים על ציוד שאבד, למרות שגורם צבאי בפיקוד דרום אמר כי החולצה שחמאס מציג שייכת לפלוגת הנדסה באוגדת עזה. עם זאת, אין נגד שנפצע באירוע, מה שסותר חלקית את טענות החמאס על כך שמדובר בציוד החיילים שנפצעו.  

בתחילת השבוע אמר הרמטכ"ל בני גנץ כי "איום המנהרות משמעותי ונמשיך לפעול מולו ככל שיידרש". גנץ, שהגיע לבקר את החיילים שנפצעו ממטען בעת שעסקו בפיצוץ מנהרת הטרור ציין כי נותרו איומים בתוך רצועת עזה שצה"ל מתמודד עמם: "נכין את כל מה שנדרש גם אם זו התמודדות רחבה יותר - שהיא כמובן לא מומלצת לתושבי עזה".

בשבת אפשרה ישראל לחמאס ולצלב האדום להיכנס למנהרת הטרור שנחפרה סמוך לגבול, ולחלץ ממנה את גופות המחבלים שנהרגו. האישור התקבל בתיווך גורמים מצריים שניהלו את המגעים בין הצדדים.

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv