מפקד שייטת 13 הנכנס: "לא לזלזל באויב"

לאחר שאתמול הודיעו בצה"ל על מינויו של סא"ל ג' למפקד שייטת 13, סיפרו גורמים בחיל הים כי הוא הבחירה הטבעית. "אנו בטוחים שהוא יהיה מפקד שייטת מעולה, יש לו אופי מיוחד", אמרו בחיל. בשנה שעברה התראיין סא"ל ג' לחדשות 2 Online ואמר כי "אנו רואים אויב שהוא מאוד מגוון, לאו דווקא מדינה אחת אלא אויב אמורפי"

מפקד השייטת: "לא לזלזל באויב" (חדשות 2)

מפקד שייטת 13, שמונה אתמול לתפקיד על ידי הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ, העניק בשנה שעברה ריאיון בלעדי לחדשות 2 Online שבו סיפר כי רוב המבצעים של היחידה מתקיימים מתחת לרדאר והדגיש כי אין לזלזל באויבים של ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סא"ל ג' שוחח איתנו במלאות עשור להשתלטות לוחמי הקומנדו הימי על ספינת הנשק קארין איי במסגרת מבצע "תיבת נוח" ב-3 בינואר 2002, מבצע שעליו גם הוא פיקד תחת מפקד חיל הים לשעבר אליעזר מרום.

"עשינו משהו משמעותי במלחמה על הבית", אמר אז. לגבי השפעת ההישג על היחידה, הודה סא"ל ג' שההתעסקות בנושא לא פסקה. "אתה יכול לנחש שאנחנו עוד מתעסקים בתחום הזה. האירוע של קארין איי שונה ברמת החשיפה שהוא קיבל, כי הוא שימש ככלי מדיני. רוב המבצעים שלנו הם מתחת לתקשורת, מתחת לרדר, ולא מגיעים לשמחתנו לתקשורת".

לוחמי השייטת מתאמנים (חדשות 2)

קצין בחיל הים: "ג' הוא הבחירה הטבעית"

"השייטת משתנה בקצבים משתנים, מתקופה לתקופה, תלוי בזירת הלחימה", הסביר. מה שכן השתנה לדבריו הוא האויב. "אנו רואים אויב שהוא מאוד מגוון, לאו דווקא מדינה אחת אלא אויב אמורפי, מפוזר בין ארגוני טרור. זה דורש מאיתנו להשתנות בהתאם. אנו משתדלים לעולם לא לזלזל באויב, אלא להעריך אותו בהתאם ולתת את המענה הנכון בצד שלנו. הזמנים השתנו, אבל האויב הוא לא פייסבוק ולא האח הגדול - הוא ממשי".

לטענת גורמים בחיל הים, בחירתו של סא"ל ג' הייתה טבעית לתפקיד, שכן בכל תפקיד שאותו ביצע הוא הצליח. "אנו בטוחים שהוא יהיה מפקד שייטת מעולה, יש לו אופי מיוחד", אמר אחד ממכריו.

ג' החל את דרכו הצבאית כלוחם בשייטת 13, שם שימש גם כמפקד צוות. בהמשך עלה בסולם הדרגות וכיהן כסגן מפקד היחידה ומפקד פלגת ההדרכה של השייטת.

בהמשך יצא אל"מ ג' לגיחה קטנה ביבשה ופיקד על כוח חי"ר. בשנת 2009 זכה בפרס הרמטכ"ל על תפקודו בזמן מבצע "עופרת יצוקה". מינויו והעלתו בדרגה של סא"ל ג' צפויה להיכנס לתוקף בהמשך השנה. המינוי כפוף לאישור שר הביטחון משה (בוגי) יעלון.

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv