2 מבריחים נהרגו בגבול ישראל-מצרים

שני מבריחים נהרגו במהלך ניסיון הברחה בגבול ישראל-מצרים. מכיוון סיני נפתחה אש לעבר חיילי צה"ל, שהשיבו באש, עדיין לא ברור מי ביצע את הירי שהוביל למות שניים מהמבריחים. זהותם עדיין נבדקת

סיכול ההברחה, הבוקר

תקרית אש בגבול מצרים: שני בני אדם, שזהותם עדיין לא ברורה, נהרגו במהלך ניסיון הברחה בגבול ישראל מצרים. חיילי צה"ל לכדו שקים בהם ככל נראה הוטמנו סמים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התקרית אירעה סמוך לשעה 09:00, מספר קילומטרים ממעבר הגבול בניצנה המפריד בין הנגב הישראלי לחצי האי סיני. חיילים ישראלים שני חשודים שאוספים שקים שנזרקו אל מעבר לגדר הגבול, ותוך זמן קצר התפתח ירי בין מבריחים בחצי האי סיני שניסו למלט את החשודים, לבין חיילי צה"ל.

שני המבריחים נהרגו במהלך חילופי האש, רופא צבאי שהוזנק למקום נאלץ לקבוע את מותם. לא ברור מי מהצדדים ביצע את הירי שהוביל בסופו של דבר למותם. בצבא מדגישים כי מדובר בציר הברחה שיכול לשמש גם להעברה של נשק ותחמושת לישראל.

הממשל המצרי מתמודד גם עם המבריחים וגם עם הג'יהאדיסטים

אזור חצי האי סיני הפך לרגיש במיוחד בחודשים האחרונים, בעקבות פעילות של גורמי ג'יהאד עולמי באזור נגד הצבא המצרי. בעקבות החרפת המצב, צבא מצרים תגבר - בתיאום עם ישראל - את כוחותיו במקום, והם מנסים להשליט מחדש את החוק והסדר בחצי האי. רק בחודש שעבר נהרגו 27 חיילים מצריים בסיני בפיגוע שביצעו אנשי ג'יהאד.

גדר הגבול שהוקמה ביוזמת הממשלה הקודמת מפרידה בין ישראל ומצרים, לאורך 180 קילומטרים מרצועת עזה ועד טאבה. הגדר הפחיתה משמעותית גם את מספר המסתננים מאפריקה החוצים את הגבול לישראל באופן לא חוקי, וגם מקשה על המבריחים שפועלים משני צידי הגבול.