הקצין שנפצע בעזה להוריו: "מתי אשוב לראות?"

בעקבות השיפור שחל במצבו של סג"מ אחיה קליין, שנפצע בפיצוץ מנהרת הטרור בעזה ונפגע קשות בעיניו, סיפרה אמו על הרגעים שבהם חזר להכרה. "הוא לא רואה בכלל", אמרה. "יש כרגע סימן שאלה גדול סביב כל הנושא והוא כל הזמן שואל מתי ישוב לראות; הוא ביקש לחזור ליחידתו במהרה"

"רוצה לחזור ליחידה". סג"מ אחיה קליין (פייסבוק)

לאחר שאמש חל שיפור במצבו של סג"מ אחיה קליין, שנפצע בפיצוץ מנהרת הטרור ברצועת עזה, סיפרה אמו בשיחה עם חדשות 2 Online על הרגעים שבהם התעורר בנה והבין כי נפגע קשות בעיניו. "הוא לא רואה בכלל", אמרה. "יש כרגע סימן שאלה גדול סביב כל הנושא והוא כל הזמן שואל מתי ישוב לראות". לדבריה, אחיה ביקש לחזור ליחידתו בהקדם האפשרי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ברגע שהוא פקח את עיניו הוא ביקש לדעת כיצד הושלמה המשימה ומה שלום חבריו ליחידה", אמרה נירה קליין. "הוא נראה חזק. גם הרב הראשי לאו ביקר אותו, לחץ לו את היד וחיזק אותנו". אמו של אחיה יודעת שלבנה צפויה עוד תקופת שיקום ארוכה. "יידרשו לנו עוד כמה שבועות כדי לראות כיצד הגוף מתמודד עם הפציעה ואז יוחלט על המשך הטיפול".

היא אמרה כי המשפחה שומרת על אופטימיות בכל הנוגע לתהליך החלמתו, "בעזרת הרבה תפילות, אמונה ותקווה, וחיבוק של החברים והקצינים מהצבא".

"אני מקווה מאוד שהוא יחזור לראות", אמר לחדשות 2 Online אביו יחזקאל קליין. "הוא בחור מאוד חזק, הדבר הראשון שהוא אמר למפקד האוגדה שביקר אותו זה: 'תכינו לי מדים, אני חוזר ליחידה'. הוא אמר כי הוא ואישתו נמצאים בבית החולים ומקווים כי אחיה יועבר בקרוב לבית החולים תל השומר.

המנהרה שבה אירע הפיצוץ בעזה (חדשות 2)

גנץ: "איום המנהרות משמעותי"

אתמול חל שיפור במצבו של סג"מ קליין והוא פקח את עיניו לראשונה. הוא עדיין מאושפז במחלקה לטיפול נמרץ בבית החולים סורוקה בבאר שבע ומצבו מוגדר קשה. רופאיו של קליין סיפרו כי הוא נותק ממכונת ההנשמה ואף החל לדבר ולתקשר עם סביבתו. עם זאת מדגישים בבית החולים כי הפציעה בעינו עדיין קשה והוא יזדקק לניתוחים נוספים בהמשך.

"אנחנו מתפללים שלא תהיה לו בעיה בראייה ושהכל יסתדר", אמר חבר של המשפחה. "הוא ילד כל כך יפה, לוחם, תמיד עשה בשביל האחר ואהוב על כולם. תמיד הוא חושב איך לתרום והיה נורא לשמוע מה שקרה. כולנו עם המשפחה ועלינו רק לקוות ולהתפלל".

אחיה נפצע ביום חמישי האחרון במהלך פעילות של כוחות צה"ל לנטרול מנהרת טרור על גבול רצועת עזה. מתחקיר ראשוני עולה, כי בזמן שכוחות של חיל הנדסה פעלו באזור כיסופים לצורך פיצוץ של תוואי מנהרת הטרור, שנחשפה לפני מספר שבועות, התפוצץ מטען שהוטמן במועד לא ידוע בתוך המנהרה שנמצאה. החיילים שהיו מחוצה לה נפצעו מהרסיסים.

אתמול ביקר הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ את החיילים הפצועים ואמר כי "איום המנהרות משמעותי ונמשיך לפעול מולו ככל שיידרש" הרמטכ"ל ציין כי נותרו איומים בתוך רצועת עזה שצה"ל מתמודד עמם: "נכין את כל מה שנדרש גם אם זו התמודדות רחבה יותר - שהיא כמובן לא מומלצת לתושבי עזה".

קצין בכיר בפיקוד הדרום אמר כי צה"ל משקיע משאבים רבים כדי לסכל את המנהרות ופועל בכל הדרכים כדי לאתרן.

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv