ראש המל"ל היוצא: "לעשות הכל להסיר האיום על ישראל"

בטקס חילופי ראש המטה לביטחון לאומי, התייחס היועץ היוצא אלוף (במיל') יעקב עמידרור לסוגיית הגרעין האירני, ורמז לאפשרות של תקיפה באירן: "אם אפשר - להסיר האיום במו"מ, ואם אי אפשר במו"מ - אז בדרך אחרת"

"אם לא במו"מ - אז בדרך אחרת". עמידרור (חדשות 2)

בטקס לחילופי היועץ לביטחון לאומי בלשכת ראש הממשלה שהתקיים היום (א'), אמר היועץ היוצא אלוף (במיל') יעקב עמידרור, כי "על ישראל יש איום קיומי אחד ברור ויש לעשות הכל כדי להסירו. אם אפשר - במו"מ, ואם אי אפשר במו"מ - אז בדרך אחרת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עמידרור המשיך ואמר כי צפויים עוד מהפכים רבים באזור. "המזרח התיכון היום הוא מקום בתנועה שיש בה המון מהפכים בעבר, וצפויים עוד המון מהפכים בעתיד", הדגיש, "המצב המסובך הזה, אולי המסובך ב-40 השנים האחרונות שאני עוסק בנושאים האלה, מצריך הרבה מאוד זהירות והרבה מאוד מחשבה".

נתניהו: "לא ניתן לחוט הקיום שלנו להינתק ע"י שום גורם"

לדברי עמידרור, הצטרף גם ראש הממשלה בנימין נתניהו. "העיקר הוא שחוט הקיום שלנו בסוף תלוי בנו, ואנחנו לא ניתן לו להינתק על-ידי שום גורם", אמר ראש הממשלה.

"העיקר זה השאלה איך מבטיחים שהמדינה המאותגרת ביותר והמאוימת ביותר עלי תבל, לא רק תמשיך לשרוד, אלא תמשיך להגן על עצמה, לבצר את כוחה, לשגשג, ולהבטיח את העתיד", המשיך נתניהו. "זו המשימה שלנו".

בטקס השתתפו ראשי מערכת הביטחון, ובהם הרמטכ"ל, ראש המוסד, ראש השב"כ וראש הוועדה לאנרגיה אטומית. שגריר ארה"ב בישראל נשא דברים והעניק לאלוף במיל' עמידרור שי בדמותו של דגל ארה"ב שהורד מתורן השגרירות האמריקנית בישראל.