הקצין שנפצע בעזה פקח את עיניו: "ממשיכים להתפלל"

אחרי שהרופאים נלחמו על חייו, נותק סג"מ אחיה קליין ממכונת ההנשמה והוא מתקשר עם סביבתו. מצבו של הקצין, שנפצע בפיצוץ המנהרה בעזה, עדיין מוגדר קשה והוא יזדקק לניתוחים נוספים בהמשך

סג"מ אחיה קליין (פייסבוק)

יומיים לאחר שנפצע באורח קשה בפיצוץ מנהרת טרור ברצועת עזה, חל היום (א') שיפור במצבו של סג"מ אחיה קליין והוא פקח את עיניו לראשונה. קליין עדייןמאושפז  במחלקה לטיפול נמרץ בבית החולים סורוקה בבאר שבע ומצבו מוגדר קשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רופאיו של קליין מספרים כי הקצין, שנפגע קשות בעינו, נותק ממכונת ההנשמה ואף החל לדבר ולתקשר עם סביבתו. עם זאת מדגישים בבית החולים כי הפציעה בעינו עדיין קשה והוא יזדקק לניתוחים נוספים בהמשך.

5 חיילים נפצעו ברצועת עזה (AP)

"אנחנו מתפללים שלא תהיה לו בעיה בראייה ושהכל יסתדר", אמר חבר של המשפחה לחדשות 2 Online. "הוא ילד כל כך יפה, לוחם, תמיד עשה בשביל האחר ואהוב על כולם. תמיד הוא חושב איך לתרום והיה נורא לשמוע מה שקרה. כולנו עם המשפחה ועלינו רק לקוות ולהתפלל".

5 חיילים נפצעו בפיצוץ מנהרת טרור

בשיחה עם חדשות 2 Online סיפר שלשום ד"ר דוד צייגר, כירורג מבית החולים, על מצבו של החייל: "הפצוע נותח במשך מספר שעות ואין סכנה לחייו. הוא מונשם כרגע. עם זאת, הוא ייאלץ לעבור ניתוחים ופעולות חוזרות לשיקום מצבו".

שני חיילים נוספים נפצעו באורח בינוני בתקרית ושניים נוספים, קצינים בדרגות סגן אלוף ורב סרן שמשמש כמפקד יחידת סמו"ר (סליקים ומנהרות) בחיל ההנדסה, נפצעו קל.

החיילים נפגעו לאחר שכוח צה"ל פוצץ באופן מבוקר חלק מתוואי מנהרת הטרור שהתגלה בדרום רצועת עזה בתחילת החודש, זאת במטרה להרוס תשתית טרור נוספת של חמאס ולהסיר את האיום הנשקף לתושבי מדינת ישראל ממנהרה זו - כך נמסר בהודעת דובר צה"ל .

דובר צה"ל פרסם סרטון ובו ניתן לראות את הפיצוץ של תוואי מנהרת הטרור. מתחקיר ראשוני עולה כי בזמן שכוחות של חיל הנדסה פעלו באזור כיסופים לצורך פיצוץ של תוואי מנהרת הטרור שנחשפה לפני מספר שבועות, התפוצץ מטען שהוטמן במועד לא ידוע בתוך המנהרה שנמצאה. החיילים שהיו מחוצה לה נפצעו מהרסיסים.