הרמטכ"ל גנץ: "איום המנהרות הוא משמעותי ונמשיך לפעול מולו“

הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ ביקר את החיילים שנפגעו בפיצוץ המטען במנהרה בעזה ואמר כי "נותרו איומים בתוך הרצועה ואנחנו ממשיכים להתמודד איתם". הוא שלח מסר לארגוני הטרור הפלסטינים והבהיר: "מוכנים גם להתמודדות רחבה יותר - שהיא כמובן לא מומלצת לתושבי עזה"

איום המנהרות משמעותי. גנץ (דו"צ)

"איום המנהרות משמעותי ונמשיך לפעול מולו ככל שיידרש" - כך אמר היום (א') הרמטכ"ל בני גנץ, שהגיע לבקר את החיילים שנפצעו ממטען בעת שעסקו בפיצוץ מנהרת הטרור על גבול רצועת עזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הרמטכ"ל ציין כי נותרו איומים בתוך רצועת עזה שצה"ל מתמודד עמם: "נכין את כל מה שנדרש גם אם זו התמודדות רחבה יותר - שהיא כמובן לא מומלצת לתושבי עזה". קצין בכיר בפיקוד הדרום שהתייחס לאירוע ביום שישי האחרון, אמר כי צה"ל משקיע משאבים רבים כדי לסכל את המנהרות ופועל בכל הדרכים כדי לאתרן.

מוקדם יותר היום, שר הביטחון משה (בוגי) יעלון הגיע לבקר את החיילים, שמאושפזים בבית החולים סורוקה בבאר שבע. יעלון ציין כי "חמאס מורתע ולכן שומר על שקט, אבל הוא מכין את עצמו לחידוש האלימות". הוא איחל לפצועים החלמה מהירה והבהיר כי כל פרובוקציה תיענה בתגובה קשה של ישראל.

בבית החולים עדיין מאושפזים חיילי וקציני ההנדסה. הרופאים עדיין נלחמים על מאור עיניו של סגן-משנה אחיה קליין, קצין יחידת סמו"ר בחיל ההנדסה, שנפצע קשה, ונותח בסוף השבוע. מצבם של שאר החיילים והקצינים מוגדר קל.

תקרית ירי בעזה - הסיקור המלא:

שר הביטחון ביקר את הפצועים: "פרובוקציה תיענה בתגובה קשה"

נלחמים להציל את עיני החייל שנפצע

תיעוד: פיצוץ מנהרת הטרור בעזה

חילופי אש סמוך לחאן יונס: 5 חיילי צה"ל נפצעו

"3 מומחי מנהרות נהרגו בתקיפה"