מפעל הנעליים ייסגר בגלל הקיצוץ?

משרד הביטחון הודיע למפעל "בריל" על ביטול רכישת עשרות אלפי נעליים צבאיות, "בשל הקיצוץ בתקציב הביטחון". במפעל מוחים על ההחלטה, וטוענים כי היא גורמת לסכנת סגירה. "לא מבקשים סיוע או תמיכה, פשוט רוצים להמשיך לעבוד", אמרו בהנהלה

מפעל הנעליים בסכנת סגירה (שמעון הורביץ)

הקיצוץ בתקציב הביטחון יביא לסגירת מפעל הנעליים? משרד הביטחון ביטל הזמנת נעליים צבאיות ממפעל "בריל"בראשון לציון, ובהנהלה אומרים כי ביטול ההזמנות יפגע קשות בהכנסות וכי תיבחן סגירת המפעל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ביום שני בשבוע שעבר, עוד בטרם ההחלטה על תוספת התקציב למערכת הביטחון, שלח מינהל ההרכשה והייצור במשרד הביטחון הודעה על ביטול ההזמנות לשנה הקרובה, למרות שסוכם לפני כשנה על אספקת 63 אלף זוגות נעליים, שתמנע את סגירת המפעל. "לאחר הקיצוץ בתקציב הביטחון ברצוני לציין כי בשנת 2014 לא ינופקו הזמנות עבור נעליים צבאיות מחברתך. כפי שציינתי, הנ"ל בגלל מצוקה תקציבית", כתב שמואל צוקר, ראש מינהל ההרכשה והייצור במשרד הביטחון.

בחברה התקשו לעכל את הודעת הביטול, שתגרום לנזק כלכלי כבד עבור המפעל. נציגי החברה הודיעו כי יפעלו "על מנת להביא לשינוי בהחלטת משרד הביטחון", והדגישו כי אם אכן לא יתקבלו הזמנות נוספות "תידרש החברה לבחון את האפשרות לסגור את מפעל ייצור נעלי הצבא שלה".

העובדים: רוצים רק להמשיך לייצר נעליים (שמעון הורביץ)

"פשוט רוצים להמשיך לעבוד"

שמעון הורוביץ, הממונה על התחום הצבאי בחברת בריל, אמר כי "קיבלנו הודעה כואבת כי משרד הביטחון לא יזמין נעלי צבא במהלך שנת 2014, זאת בניגוד לסיכום". הורוביץ הדגיש כי משרד הביטחון הבטיח בעבר כי בריל תהיה הספק העיקרי לצבא, אך לפתע "התהפכו היוצרות וכל הרכש מגיע מארה"ב".

"חשוב לנו להדגיש שאנו לא מבקשים סיוע, לא מבקשים כסף ולא תמיכה, אנחנו פשוט רוצים להמשיך לעבוד ולייצר לפי ההתחייבויות הקודמות", הוסיף הורוביץ, "סגירת המפעל תסתום את הגולל על האפשרות לייצר נעליים צבאיות בישראל - במלחמת לבנון השנייה, כולנו ראינו כמה חשוב זה היה".