דיווח: "ישראל אפשרה לפלסטינים לחלץ גופות מהמנהרה"

מקורות ערביים מדווחים שישראל אישרה לגורמים פלסטיניים ברצועת עזה להיכנס למנהרה שנחפרה לעבר הגבול ולחלץ ממנה את גופות המחבלים שנהרגו בעת התקרית שהתרחשה אמש. האישור התקבל בתיווך גורמים מצריים שניהלו את המגעים בין הצדדים. בישראל סירבו להתייחס לידיעה

המנהרה שנחשפה (חדשות 2)

יממה לאחר התקרית שבה נפצעו חמישה חיילי צה"ל בעזה, אפשרה ישראל לגורמים פלסטיניים להיכנס למנהרת הטרור שנחפרה סמוך לגבול ולחלץ ממנה את גופות המחבלים שנהרגו - כך מדווחים מקורות ערבים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האישור התקבל בתיווך גורמים מצריים שניהלו את המגעים בין הצדדים. ככל הנראה מדובר בגופותיהם של שני מחבלים מתוך הארבעה שנהרגו בתקיפת צה"ל שהגיע בתגובה לתקרית שבה נפצעו החיילים. לידיעה אין אישור מגורמים בישראל.

מאמצי חילוץ הגופות (חדשות 2)

הפלסטינים מחלצים גופות מהמנהרה (חדשות 2)

בצה"ל העריכו אמש כי החמאס לא מעוניין בהסלמה, והבהירו שכל פעולה מצדו תיענה במלוא העוצמה. "אני מעריך שחמאס לא ירחיב את הפעולה - אנחנו לא הופתענו אלא נערכנו בהתאם. אם היינו מכניסים כוחות אז הייתה לחמאס אופציית חטיפה ולכן לא הורדנו את הלוחמים שלנו למנהרה", אמר גורם בכיר בצה"ל.

בין ההרוגים הפלסטינים בתקרית, פעילי חמאס הנחשבים למומחים במערך התת-קרקעי של הארגון. השלושה השתייכו למערך החופרים של חאן יונס. בצה"ל הגדירו אתמול את חיסולם כהישג, והבהירו כי מקדח שבו השתמשו לוחמי צה"ל הוא שהפעיל את המטען שהתפוצץ וגרם לפציעתם. המטען היה רב עוצמה והכיל סולר, שהופעל כלפי המקדח שפעל מהקרקע לתוך האדמה. לפי הקצין, המקדח הפעיל את המטען שהיה בתוך המנהרה ויצר גל הדף גדול מאוד, שפגע בחיילי ההנדסה שהיו מחוץ למנהרה.

פיצוץ המנהרה בעזה (חדשות 2)

חמאס: "זכותנו להגן על עצמנו"

אתמול, בדרשה שנשא לפני תפילות יום השישי, אמר בכיר חמאס חליל אל-חיה כי "התקרית הלילה על הגבול הראתה עד כמה לוחמי חמאס היו דורכים ומוכנים לקראת כוחות צה"ל. הם היו עם האצבע על ההדק", הוא אמר והדגיש כי למרות שאינו רוצה הסלמה, יש לחמאס את הזכות להגן על אנשיו.

הוא אף פנה למדינות ערב וביקש תמיכה: "אנו קוראים למדינות ערב לתמוך בנו כדי שנוכל לשים סוף לכיבוש הישראלי על אדמותינו".