פרסום ראשון: בסיס צה"ל בכפר עזה יפונה

לאחר שבחודש שעבר הוחלט להסיר את אבטחת היישובים באזור עוטף עזה ולאחר שאתמול אחרון החיילים עזב את עמדתו, התקבלה בצה"ל החלטה נוספת - לפנות את מוצב צה"ל בכפר עזה. המוצב עומד במקום כבר עשרות שנים וכעת התושבים מיואשים: "אנחנו מרגישים שמפקירים אותנו"

התושבים זועמים: "שוב הצבא מפקיר אותנו". (מיכה שמילוביץ', חדשות 2)

לאחר שאתמול (ה') עזב אמש אחרון חיילי צה"ל את עמדת השמירה בפתח היישובים בעוטף עזה, התקבלה במערכת הביטחון החלטה נוספת, לפיה עד סוף החודש בסיס צה"ל בקיבוץ כפר עזה יפונה אף הוא מחיילים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תושבי עוטף עזה זועמים ומרגישים שנטשו אותם. ראש מועצת שער הנגב אלון שוסטר אמר בתגובה כי "מדובר בבסיס שמוצב במקום כבר עשרות שנים. שני דורות בכפר עזה התרגלו לראות את הבסיס כחלק מהביטחון שמשרה נוכחות צה"ל במקום אך עכשיו מפקירים אותם".

ההחלטה להסיר את האבטחה מהיישובים נבעה בעקבות עבודת מטה שנערכה בצה"ל לפיה הוחלט לבטל את אבטחת החיילים ביישובים בגבול הדרומי והצפוני, אך להמשיך את האבטחה הצבאית בהתנחלויות ביהודה ושומרון. על פי גורם בכיר הצבא, לא מדובר בהשפעות של הקיצוץ בתקציב הביטחון, אלא בשיקולים של יעילות והתאמת כוח האדם למשימות.

מצה"ל נמסר בתגובה: "בתוך זמן קצר צפויה השלמת בניית המוצב שנועד לשימוש הכוח הממוקם שנים רבות בכפר עזה. צה"ל פועל למען הגנת התושבים ולמען ביטחונם באמצעות מיטב הכוחות והאמצעים".