הרופאים נלחמים להציל את עיניו של חייל צה"ל שנפצע הלילה בעזה: "לא נשקפת סכנה לחייו"

בתקרית הלילה ברצועת עזה במהלכה פוצצה מנהרת הטרור שנחשפה לפני כשלושה שבועות, נפצעו חמישה חיילי צה"ל ממטען שהונח בתוך מנהרת הטרור בסמוך לחאן יונס. שעות לאחר התקרית, מנסים הרופאים בבית החולים "סורוקה" בבאר שבע להציל את עיניו של חייל שנפגע קשה בפניו. מצבם של 4 הפצועים האחרים מוגדר בינוני וקל

לא נשקפת סכנה לחיי החיילים (חדשות 2)

נלחמים על עיני החייל: בבית החולים "סורוקה" בבאר שבע מנהלים הרופאים מאבק עיקש להצלת עיניו של חייל צה"ל שנפגע הלילה קשה בפניו במהלך הפעילות להשמדת מנהרת הטרור ברצועת עזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החייל וארבעה חיילים נוספים נפצעו כתוצאה ממטען חבלה שהוטמן בתוך מנהרת הטרור - והתפוצץ במהלך הפעילות של צה"ל להשמדתו. החיילים נפצעו מרסיסי הפיצוץ, בזמן ששהו מחוץ למנהרה. ייתכן ופעילי החמאס הטמינו מראש את המטען בתוך המנהרה ובצה"ל עורכים כעת בדיקה בנושא.

בשיחה עם חדשות 2 Online סיפר ד"ר דוד צייגר, כירורג מבית החולים, על מצבו של החייל שמצבו מוגדר קשה: "הפצוע נותח במשך מספר שעות ואין סכנה לחייו. הוא מונשם כרגע. עם זאת, הוא ייאלץ לעבור ניתוחים ופעולות חוזרות לשיקום מצבו. באשר לחיילים האחרים - הם מאושפזים במחלקות שונות של בית החולים".

שניים מהפצועים האחרים באירוע במצב בינוני ושניים אחרים, קצינים בדרגות סגן אלוף ורב סרן שמשמש כמפקד יחידת סמו"ר (סליקים ומנהרות) בחיל ההנדסה, במצב קל.

הבוקר פרסם דובר צה"ל סרטון בו ניתן לראות את הפיצוץ של תוואי מנהרת הטרור, אירוע שכאמור במהלכו נפצעו החיילים. מתחקיר ראשוני עולה כי בזמן שכוחות של חיל הנדסה פעלו באזור כיסופים לצורך פיצוץ של תוואי מנהרת הטרור שנחשפה לפני מספר שבועות, התפוצץ מטען שהוטמן במועד לא ידוע בתוך המנהרה שנמצאה. החיילים שהיו מחוצה לה נפצעו מהרסיסים.