תיעוד: פיצוץ תוואי מנהרת הטרור בעזה; לא נשקפת סכנה לחיי החיילים

בצה"ל פרסמו הבוקר את תיעוד פיצוץ תוואי מנהרת הטרור הלילה בעזה, אירוע שבמהלכו נפצעו חמישה חיילים - אחד מהם במצב קשה בשל מטען שהתפוצץ בתוך המנהרה. בינתיים, בבית החולים אומרים כי לא נשקפת סכנה לחיי החיילים. מפקד פיקוד דרום: פעולה תיענה בתגובה כואבת

בבוקר שלאחר פציעתם של 5 חיילי וקציני הנדסה בעת פעילות לנטרול מנהרת טרור על גבול הרצועה, בחמאס אמרו כי הכינו "זירת מטענים מתוחכמת". כרגע לא נשקפת סכנה לחייהם של הפצועים, למרות שמצבם של אחד מהם מוגדר קשה והרופאים מנסים להציל את עיניו לאחר שנפגעו מרסיסי המטען.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בינתיים, דובר צה"ל פרסם הבוקר סרטון בו ניתן לראות את הפיצוץ של תוואי מנהרת הטרור, אירוע שכאמור במהלכו נפצעו החיילים. מתחקיר ראשוני עולה כי בזמן שכוחות של חיל הנדסה פעלו באזור כיסופים לצורך פיצוץ של תוואי מנהרת הטרור שנחשפה לפני מספר שבועות, התפוצץ מטען שהוטמן במועד לא ידוע בתוך המנהרה שנמצאה. החיילים שהיו מחוצה לה נפצעו מהרסיסים.

כוחות צה"ל בזירת האירוע (חדשות 2)

מפקד פיקוד דרום אלוף סמי תורג'מן, שהגיע לבקר את הפצועים אמר כי "פעלנו אתמול נגד מנהרה שנבנתה לתוך שטח ישראל עליה לקח החמאס אחריות. שקט יענה בשקט, פעולה תיענה בתגובת כואבת".

חייל אחד נפצע באורח קשה, חייל נוסף נפצע באורח בינוני ושלושה חיילים נפצעו קל. הפצועים פונו באופן מוסק להמשך קבלת טיפול רפואי בבית החולים "סורוקה" בבאר שבע. הודעה נמסרה למשפחותיהם. בין הפצועים שני קצינים מחיל ההנדסה: סגן אלוף ורב סרן שמשמש כמפקד יחידת סמו"ר (סליקים ומנהרות) בחיל ההנדסה שנפצעו באורח קל.

לא נשקפת סכנה לחיי החיילים (חדשות 2)

בתגובה פתח כוח צה"ל באש לעבר מחבלים שנמצאו בנקודה סמוכה וזוהתה פגיעה. בהמשך, תקף חיל האוויר מנהרה התקפית בדרום רצועת עזה וזוהתה פגיעה מדויקת במטרה. מדיווחים פלסטינים עולה כי 3 פעילי חמאס נהרגו כתוצאה מפעילות צה"ל.

"בפעילותו הפר החמאס את הבנות 'עמוד ענן' וביצע פעילות התקפית בשטח ישראל בבניית מנהרות התקפיות. חמאס הוא הריבון ברצועת עזה ועליו האחריות למנוע טרור מכל סוג. צה"ל ימשיך ויפעל להסרת איומים הנשקפים לתושבי מדינת ישראל וכוחות הביטחון", נמסר עוד בהודעת צה"ל.