ישראל תקבל 6 מטוסי-מסוק מסוג V-22

בעוד כשנתיים צפויים להימסר לידי ישראל 6 מטוסי-מסוק מסוג V-22, זאת כחלק מהסיוע הביטחוני של ארה"ב – כך אישר שר ההגנה האמריקני הייגל. הייחוד בו: היכולת להמריא ולנחות אנכית. "הוא יקנה יכולת ייחודית", אמר שר הביטחון לאחר שטס בו

יעלון על רקע ה-V22 (חיל האוויר)

חיזוק לחיל האוויר: שר ההגנה האמריקני צ'ק הייגל אישר כי ישראל תקבל לידיה 6 מטוסי-מסוק V-22, שיודע להמריא ולנחות אנכית. המטוסים יועברו לישראל כחלק מהסיוע הביטחוני מארה"ב ויתקבלו בעוד כשנתיים. ישראל תהיה המדינה הראשונה שתקבל את המטוס הזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ה-V-22 הוא כלי טיס שמשמש בעיקר למבצעים מיוחדים והטסה של כוחות מיוחדים. בישראל מייעדים אותו גם לתת מענה חירום לאסדות, זאת כי הוא יכול לטוס מהר מהחוף.

בחודש יוני האחרון, שר הביטחון משה (בוגי) יעלון ביקר בוושינגטון, והוטס במטוס-מסוק. "במהלך הטיסה, ישבתי בתא הטייס והאזנתי להסברי הטייסים אודות כלי הטיס ויכולותיו. מדובר בכלי מרשים מאוד, שיקנה יכולת ייחודית לזרוע הארוכה של צה"ל", אמר השר יעלון.

ה-V-22 הוא כלי-טיס ייחודי שלו כנף קבועה כמו במטוסים, אך לצדה גם מערכות רוטור מהסוג בו מצוידים מסוקים, שמשנות את מצבן באוויר. באמצעות השילוב הייחודי, יכול כלי הטיס לתמרן בקלילות כמו מטוסים, נוסף על אפשרויות ההמראה והנחיתה הגמישות של המסוקים. כלי הטיס, פרי פיתוחן של חברות "בל ו"בואינג" האמריקאיות, מסוגל לטוס במהירות כמעט כפולה ממסוק ממוצע.