דיווח: בסיס של חיל האוויר הסורי הותקף מהים

כלי תקשורת ערבים מדווחים על פיצוץ עז שאירע הלילה בבסיס הגנה אווירית, הממוקם סמוך לעיר הנמל לטקיה, בעקבות פגיעת טיל שנורה מהים. סוכנות הידיעות הלבנונית דיווחה כי שישה כלי טיס ישראלים חדרו את המרחב האווירי של לבנון אתמול

דיווח: בסיס סורי הותקף מהים (AP)

האם ישראל עומדת מאחורי תקיפת בסיס חיל האוויר הסורי הלילה? כלי תקשורת ערבים מדווחים על פיצוץ עז שאירע בבסיס של צבא סוריה, סמוך לעיר הנמל לטקיה בצפון-מערב המדינה. על פי כמה מהדיווחים, לעבר בסיס ההגנה האווירית נורה טיל מכיוון הים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אמש דיווחה סוכנות הידיעות הלבנונית הממשלתית כי שישה כלי טיס ישראלים חדרו בשעות הערב את המרחב האווירי של המדינה, סמוך לבירה ביירות. ארגון סורי לזכויות אדם דיווח הבוקר (ה') כי הפיצוץ החריב את הבסיס הסורי.

בטוויטר נפוצו דיווחים של עדי ראייה שסיפרו כי הפיצוץ אירע סמוך לכפר סנובר ג'בלה, דרומית לעיר לטקיה. גורמי תקשורת שונים בסוריה ובלבנון העריכו כי ישראל היא שעומדת מאחורי ההתקפה על בסיס חיל האוויר הסורי. בישראל לא מגיבים לדיווחים הללו.

טיל נורה מהים? אילוסטרציה (AP)

בשבוע שעבר: דיווח על תקיפת משלוח טילים לחיזבאללה

העיתון "אל-ג'רידה", היוצא לאור בכווית, דיווח בשבוע שעבר כי ישראל תקפה משלוח של טילים מתקדמים שהיו מיועדים להגיע לארגון חיזבאללה. על פי הדיווח שיוחס לגורם ביטחוני ישראלי בכיר, התקיפה בוצעה בגבול ישראל-לבנון.

תקיפה נגד חיזבאללה? נסראללה (חדשות 2)

לא ברור האם התקיפה לכאורה בוצעה בשטח סוריה או בשטח לבנון. על פי הדיווח, הטילים היו מיועדים להגדיל את מערך הרקטי של חיזבאללה. בצה"ל סירבו גם אז להתייחס לדיווח הזה, שלא ניתן לו אישור ממקורות אחרים.

"צה"ל הפציץ מחסן טילים בסוריה"

תקיפה נגד חיזבאללה? נסראללה (חדשות 2)
בחודש יולי האחרון דווח בכלי תקשורת זרים כי חיל האוויר הישראלי עומד מאחורי סדרת ההפצצות על מחסן הנשק שכלל טילים רוסים מסוג יאחונט בעיר החוף לטקיה שבסוריה. גורמים אמריקניים אישרו כי מדובר בתקיפה ישראלית והסבירו כי הטילים הרוסים היוו איום על ספינות חיל הים הישראלי.

גם בתחילת חודש מאי דווח על לפחות שתי תקיפות ישראליות לכאורה שבוצעו בשטח סוריה. היעד של אחת התקיפות היה מרכז המחקר ג'רמיה הסמוך לבירה דמשק - המקום שבו תקפה ישראל לכאורה גם בחודש ינואר.

על פי ההערכות, מטרת התקיפה הנוספת הייתה משלוח טילים אירניים שהיו בדרכם לכוחות חיזבאללה. ישראל לא אישרה באופן רשמי את התקיפה, אך ראשי מערכת הביטחון, ובהם השר משה יעלון, הבהירו כי "ישראל תעשה כל שיידרש כדי למנוע העברת נשק מסוריה לידי ארגוני טרור. עצרנו זאת בעבר ונמשיך לעשות כך גם בעתיד".