אישום: חייל איים בנשקו על אזרחים

כתב אישום הוגש נגד חייל המשרת ביחידת חי"ר לאחר שלכאורה איים בנשק על אזרחים בזמן שבילה בפאב במהלך שבוע נופש של יחידתו. על פי כתב האישום, החייל דרך את נשקו והחל לכוון אותו אל עבר המבלים במקום

אישום: איים בנשק על אזרחים. ארכיון (חדשות 2)

לבית הדין הצבאי הוגש כתב אישום נגד חייל, המשרת כלוחם חי"ר בגין שימוש בלתי חוקי בנשק. החייל מואשם בהפניית כלי נשק דרוך, בשתי הזדמנויות שונות, לכיוונם של שני חיילים, וכמו כן, ביצוע ירי באוויר ללא סמכות וללא נקיטה באמצעי זהירות נאותים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מכתב האישום עולה, כי במהלך שבוע נופש של יחידתו, יצא החייל, ללא אישור מפקדיו, יחד עם מספר חברים, לבלות בפאב הסמוך לכפר הנופש. במהלך שהותו בפאב, השתכר הנאשם והסתכסך עם מספר אזרחים. בעקבות זאת, חזר החייל לכפר הנופש על מנת לקחת את נשקו האישי ובאמצעותו לאיים על האזרחים.

מאחר ונשקו האישי אופסן בנשקיית המקום, אשר הייתה נעולה באותה עת, חטף הנאשם את נשקו של אחד השומרים בעמדת שער הכניסה של כפר הנופש. לאחר מכן, הכניס הנאשם מחסנית מלאה בכדורים שהביא מחדרו, דרך את הנשק, וירה כדור באוויר.

בהמשך, הפנה הנאשם את הקנה של הנשק, לעבר השומרים, על מנת להרתיע את השומרים מלהתקרב אליו. האירוע הסתיים כאשר שני חיילים, אשר הגיעו למקום, השתלטו על הנאשם ופרקו את נשקו. בית הדין הורה על מעצרו של הנאשם עד לתום הליכים משפטיים בעניינו.