אבו מאזן: "לא יהיה הסכם עד לשחרור כל האסירים"

במהלך חגיגות קבלת הפנים ל-21 המחבלים ששוחררו הלילה לרמאללה, אמר יו"ר הרשות אבו מאזן כי הסכם מדיני עם ישראל לא ייחתם עד שכל האסירים הפלסטינים הכלואים בבתי הסוהר בישראל ישוחררו. "נמשיך במאמצים עד שהאסיר האחרון ישוב לביתו", קבע אבו מאזן לקול תשואות הקהל

"לא יהיה הסכם שלום עם ישראל אם לא ישוחררו כל האסירים הפלסטינים הכלואים בבתי הסוהר" - כך אמר הלילה (ד') יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן במהלך חגיגות שחרורם של 21 האסירים הביטחוניים במוקטעה שברמאללה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כל 104 האסירים ישוחררו אך נשמח באמת כשכל האסירים הפלסטינים בבתי הכלא בישראל ישוחררו", הוסיף אבו מאזן. "יש לנו מחויבות להמשיך במאמצים לשחרר את כולם ולהשיב אותם למשפחותיהם ובתיהם".

חוגגים ברמאללה (רויטרס)

במהלך שעות הלילה שוחררו 26 המחבלים לידי הרשות הפלסטינית. 5 מתוכם הגיעו לעזה ו-21 נוספים שוחררו ברמאללה. בכירי הרשות הפלסטינית יחד עם אבו מאזן קיבלו את פני האסירים. לאחר הפגישה עם יו"ר הרשות, שוחררו האסירים לדרכם.

בכיר הפת"ח ג'יבריל רג'וב אמר לחדשות 2 על הזעם בישראל כי "משפחות שכולות יש בשני הצדדים, שנינו סבלנו מהמלחמה הכואבת הזו. בראש ובראשונה אלו אסירים שהיו צריכים להשתחרר מיד אחרי חתימת אוסלו וטוב שנזכרנו לשחרר אותם אחרי 20 שנה". לדבריו, "זה מעודד את מחנה השלום בצד הפלסטיני".

החגיגות בעזה (רויטרס)

אמש דחה בג"ץ את העתירה שהגישו משפחות שכולות וארגון "אלמגור" נגד השחרור. חלק מהמשפחות ופעילי ימין קיימו הפגנה סוערת מול כלא עפר, בה ביקשו לא רק למנוע את שחרור האסירים הרוצחים - אלא גם לשחרר את האסירים הביטחוניים הישראלים.