הקבינט ידון מחר בתקציב מערכת הביטחון: גנץ ידרוש עוד 4.5 מיליארד ש"ח

בצה"ל טוענים הערב (ג') כי הקיצוץ שצפוי להכריז עליו מחר הקבינט המדיני-ביטחוני גדול ב-4 מיליארד שקלים מזה שסוכם עליו, ומדגישים כי לכל השלכה שכזו יהיה מחיר: "מקפיאים חלקים נוספים בצבא"

"ניפרד ממשרתים רבים". גנץ (גדי סיארה)

לקראת הדיון שיקיים מחר (ד') הקבינט המדיני-ביטחוני בתקציב הביטחון, בצה"ל טוענים הערב כי שיעור הקיצוץ גדל ב-4.5 מיליארד שקלים מן ההיקף שעליו סוכם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסיכום שנערך בין המדינה לצה"ל בחודש מאי האחרון נקבע כי תקציב הביטחון לשנת 2014 יעמוד על 51 מיליארד שקלים, מתוכם 20 מיליארד שיועברו לקופת צה"ל. בצבא טוענים כי מדובר בהקצאה נמוכה בהשוואה לשנה שחלפה וכי ישנה חריגה מהיקף הקיצוץ שעליו סוכם, בסך 3 מיליארד שקלים.

בכירים בצה"ל אמרו הערב לחדשות 2 Online כי מדובר בהשלכות דרמטיות שפירושן הקפאה של חלקים נוספים בצבא. "אנחנו לא מהלכים אימים, אבל ניאלץ לקצץ בהכשרות", הזהירו. "יש משמעות לכסף מבחינת אימונים, קיצצנו 4,500 אנשי קבע. לנו אין ועד עובדים ורוב החבר'ה בדרג הזוטר מקבלים השלמת הכנסה".

גנץ: "ניפרד ממשרתים רבים"

הרמטכ"ל, רא"ל בני גנץ, יציג מחר בפני חברי הקבינט את תכנית ההתייעלות הרב שנתית שבה חייב האוצר את צה"ל, וינצל את המעמד כדי לפרוט את הפגיעה הצפויה בעקבות הקיצוץ בפעילות הצבא.

במהלך נאום שנשא הערב בטקס הצדעה למשרתי הקבע, התייחס גנץ לתכנית שתשלח עשרות משרתי קבע הביתה. "לאחר תהליך מתמשך של התייעלות המובל בצה"ל באופן גורף שאינו דומה לאף גוף אחר במשק, אישרתי תכנית שתוביל לצערנו לפרידה בלתי נמנעת ממשרתים רבים", אמר גנץ. "נעשה זאת מעט ככל שניתן ואנו עושים זאת בהגינות, בהוגנות ומתוך מחשבה עמוקה ואחראית על עתיד צה"ל ומשימותיו כשאנו רואים לנגד עינינו את האתגר הכלכלי הלאומי ואת תמונת המצב החברתית לאשורה".